Kategorite See All >

Alpine White Brightening Protective Shield SPF 50 PA+++

SKINCODE (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
4,550.00Lekë /30mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Skincode – Alpine White Brightening Protective Shield SPF 50 PA+++

Ky fluid ultra i lehtë siguron mbrojtje shumë efektive kundër dëmtimit të rrezeve UVA dhe UVB dhe agresorëve të mjedisit ndërsa njëkohësisht siguron një efekt shkëlqyes për të zbuluar një ton të lëkurës të hidratuar, të mbrojtur dhe më të uniformizuar. Ky krem dielli me faktor mbrojtës SPF 50/PA +++ përmban filtra UVA dhe UVB për të mbrojtur lëkurën nga ekspozimi në diell dhe nga shenjat e parakohshme të plakjes së lëkurës.

Është formuluar me vetitë shëruese, qetësuese dhe rigjeneruese të CM-Glucan, përveç shkëlqimit të Niacinamidit, i njohur gjithashtu si Vitamina B3, dhe një Kompleksi të Rrjedhjes së Bimëve Alpine për të trajtuar zonat problematike që tregojnë shenja të pigmentimit dhe papërsosmërive të tjera të lëkurës.

Ky krem i përsosur nga Skincode ndihmon në parandalimin e shfaqjes së njollave të errëta në lëëkurë.

Për të gjithë llojet e lëkurës.

Testuar dermatologjikisht.


Përdorimi

Aplikojeni kremin në fytyrë në mëngjes para se të ekspozoheni në diell.

 

Përbërësit

AQUA (WATER), HOMOSALATE, OCTOCRYLENE, C12-15 ALKYL BENZOATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, NIACINAMIDE, PENTYLENE GLYCOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SODIUM CARBOXYMETHYL BETA-GLUCAN, SODIUM HYDROXIDE, GALACTOARABINAN, STEARETH-21, PANTHENOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, PENTADECALACTONE.

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma