Kategorite See All >

Anthelios Dermo-Pediatrics Hydrating Lotion SPF 50+

LA ROCHE-POSAY (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
3,600.00Lekë /250 mL
Cmimi ulur:
3,060.00Lekë /250 mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

LA ROCHE-POSAY - Anthelios Dermo-Pediatrics Hydrating Lotion SPF 50+

Formulim fluid, i lehtë në aplikim dhe që absorbohet shpejt nga lëkura. I përshtatshëm për fëmijë, për fytyrën dhe trupin. Mbron nga rrezatimi UVA dhe nga rrezatimi UVB.

 Rezistent ndaj ujit.

I ofron lëkurës butësi dhe hidratim.

Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elemente të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.

Kujdesi ndaj diellit me mbrojtje të lartë SPF 50+. Lehtë për tu aplikuar me strukturë hidratuese dhe i qëndrueshëm ndaj ujit.

Jo i yndyrshëm.

Jo ​​ngjitës.

Fotostable.

Pa paraben.

Pa lanolinë.

Pa ngjyrues.

Pa parfum.

Hipoalergjik.

 

Testuar dermatologjikisht

Efikasiteti i Anthelios është demonstruar përmes studimeve klinike të kryera in-vivo mbi subjektet që vuajnë nga intoleranca në diell, veçanërisht ato të shkaktuara nga rrezet UVA. Produktet Anthelios të gjithë kanë një faktor të lartë PPD (Dark Pigment Darkening), duke ofruar një nga mbrojtjet më të mira kundër UVA të ofruara nga çdo markë në botë. Efikasiteti është provuar nga një skedar prej 16 studimesh klinike të kryera nga dermatologë ekspertë me famë botërore. Marka ishte gjithashtu laboratori i parë që përdori Mexoryl XL dhe Mexoryl SX dhe i pari që përdori filtra të qëndrueshëm UVA në mbrojtjen nga dielli. 9/10 e dermatologëve do të rekomandonin Anthelios *.

 

Përdorimi

Aplikohet 30 minuta para daljes në diell dhe më pas riaplikohet çdo dy orë.

 


Përbërësit

 884439 2AQUA/WATERC12-15 ALKUL BENZONATEGLYCERINETHYLHEXYL SALICYLATEBIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINEALCOHOL DENAT.DIISOPROPYL SEBACATEBUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANEDROMETRIZOLE TRISILOXANEPROPYLENE GLYCOLDIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONEDIMETHICONESYNTHETIC WAXTITANIUM DIOXIDEPOTASSIUM CETYL PHOSPHATEAMMONIUM POLYACRYLICDIMETHYLTAURAMIDE/AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATECAPRYLYL GLYCOLDISODIUM EDTAGLYCERYL STEARATEHYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSEISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATEPALMATIC ACIDPEG-100 STEARATEPENTYLENE GLYCOLPHENOXYETHANOLSTEARIC ACIDTEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACIDTOCOPHEROLTRIETHANOLAMINE(CODE F.I.L: C163125/2)PLEASE CHECK BACK OF PACK FOR UP TO DATE INGREDIENTS


Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura