Kategorite See All >

Blackhead Solutions Self-Heating Blackhead Extractor

CLINIQUE (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
3,990.00Lekë /20mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

CLINIQUE - Blackhead Solutions Self-Heating Blackhead Extractor

Për cilin lloj lëkure është i mirë?

Normale ✔

Me vaj ✔

Mikse ✔

Thatë ✔

Të ndjeshme ✔  

Një trajtim me vetë-ngrohje që siguron një ulje prej 93 përqind të pikave të zeza në gjashtë javë.

Zgjidhje për:

- Pore

- Lëkurë të yndyrshme

Ky trajtim i butë, por efektiv, nxjerr kokrra të zeza pa dhimbje, shtrydhje ose dëmtim të lëkurës. Kur përzihet me ujë, formula e veçantë krijon një ndjesi ngrohjeje që hap butësisht poret e bllokuara për një heqje të lehtë të papastërtisë, vajit dhe mbeturinave që shkaktojnë pikat e zeza.

Lëkura do jetë më e pastër, më e butë dhe pa shkëlqim dhe ndihmon për të mbajtur të zezat e ardhshme nga zhvillimi.

- Pa paraben 

- Pa Phthalates.

Ky produkt nuk shkakton alergji, nuk irriton puçrat dhe pa aromë dhe vaj.

Rezultatet e hulumtimit:

Në një test klinik 6-javor në 51 gra, duke përdorur 3 herë në javë:

- Ulje 69% e pikave të zeza në 1 javë.

- 93% ulje e pikave të zeza në 6 javë.


Veçoritë e produktit

-Thermal Active Technology: Ndihmon në zbutjen e papastërtisë për të mos bllokuar poret.

-Potent Blend of Salicylic Acid and Glucosamine: Pastron qelizat e vdekura të sipërfaqes së lëkurës për të parandaluar pikat e zeza në të ardhmen.

-Diatomaceous Earth, Bamboo Powder, and Pumice: Eksfolion dhe ristrukturon sipërfaqen e lëkurës.

-Stearyl Glycyrrhetinate: E lë lëkurën të ndjehet e qetë dhe e rehatshme.


Përdorimi

-Hiq kapakun.

-Aplikoni produkt në lëkurë të pastër dhe të thatë.

-Mbylleni përsëri kapakun.

-Lageni lëkurën për të aktivizuar nxehtësinë.

-Masazhoni me aplikuesin për 15 deri në 30 sekonda, më pas shpëlajeni.


Përbërësit

Magnesium Sulfate, Dimethicone, Isononyl Isononanoate, Isododecane, Polysilicone-11, Phenyl Trimethicone, Hydrogenated Lecithin, Acetyl Glucosamine, Polysorbate 20, Polysorbate 80, Polyethylene, Diatomaceous Earth/Solum Diatomeae/Terre De Diatomées, Triethylhexanoin, Pumice, Bambusa Arundinacea (Bamboo) Stem Extract, Peg-15/Lauryl Dimethicone Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Stearyl Glycyrrhetinate, Water, Silica.


Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura