Kategorite See All >

Born in December 1

MUSTELA (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
4,500.00Lekë /set

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Seti me produket më themelore të kujdesit ndaj lëkurës me tendencë atopike për fëmijët e porsalindur dhe ata pak më të rritur.

Seti përmban:

1 x Mustela Stelatopia Foam Shampoo 150 ml

Shampo ne trajtë shkume Mustela Stelatopia me përbërës 99% me origjinë natyrore është krijuar për lëkurën e kokës së foshnjave me lëkurë me prirje atopike, që nga lindja.Kjo shampo pastron butësisht dhe qetëson lëkurën e kokës, zvogëlon ndjesitë e shqetësimit dhe skuqjet e lëkurës të kokës së foshnjës. Ndihmon në rivendosjen e filmit hidrolipid ne lekuren e kokës.

Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe pediatrik. Tolerancë e lartë kutane dhe okulare. Hipoalergjik. Formuluar për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike. 

Përdorimi:

Vendoseni dhe masazhojeni butësisht në flokë të lagur. Lëreni për 1 deri në 2 minuta.Shpëlajeni butësisht.

Përbëresit:

Aqua (Water/Eau), Coco Glucoside, Polyglyceryl-4 Caprate, Polyquaternium 10, Citric Acid, Sodium Benzoate, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Unsaponifiables, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract. 


1 x Mustela Stelatopia Emollient Face Cream 200 ml

Nëse fëmija juaj ka lëkurë shumë të thatë, kremi Stelatopia Emollient, i formuluar me ekstrakt të farës së lulediellit, është krijuar për këtë problematikë. Ky krem hidraton dhe qetëson lëkurën e foshnjës. Mund të përdorët edhe për të porsalindurit, mund të vendoset në qepallat e syve dhe zonën rreth syve. Pas përdorimit, lëkura e foshnjës tuaj nuk do të jetë më e skuqur por e lëmuar.

Përdorimi:

Aplikoni kremin dy herë në ditë në lëkurën e thatë duke i kushtuar vëmendje të veçantë lëkurës së acaruar dhe të prirur ndaj ekzemës. Masazhojeni butësisht për efekt maksimal. Mos e aplikoni në plagë të hapura e që rrjedhin.

Përbërësit:

AQUA/WATER/EAU, PROPANEDIOL DICAPRYLATE, C10-18 TRIGLYCERIDES, GLYCERIN, TRIISOSTEARIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL UNSAPONIFIABLES, 1,2-HEXANEDIOL, CETYL ALCOHOL, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM CITRATE, CITRIC ACID, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, TOCOPHEROL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, CERAMIDE NP, PHYTOSPHINGOSINE.

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura