Kategorite See All >

CalmTu Night

Vitae Health Innovation (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
900.00Lekë /15 Kapsula

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Vitae Health Innovation – CalmTu Night

CalmTu Night është një shtesë ushqimore e bazuar në ekstrakte të Valeriana officinalis (Valerian), Passionflower incarnata (Lulepasioni), Escholtzia Californica (lulëkuqe Kalifornia), Melissa officinalis (Melissa), magnez dhe melatonin.

 

Ankthi dhe stresi janë dy nga shqetësimet më të mëdha për shkak të ritmit të jetës që kemi. Këto situata mund të shkaktojnë probleme shëndetësore si pagjumësia, problemet e tretjes, lodhja mendore… Për të adresuar këto probleme, një gjumë i qetë është thelbësor, pa u ngritur në mes të natës për të filluar ditën me energji dhe gjallëri.

 

 CalmTu Night është një formulë natyrale me ekstrakte bimore, magnez dhe melatonin. Falë formulës së tij, ajo ka një efekt qetësues që favorizon induksionin e gjumit në momente specifike të stresit ose ndryshimeve në rutinën e gjumit (vonesa jet, etj).

 

 Veçori të produktit

-Valerian: përmirëson cilësinë e gjumit pa efekte anësore dhe zvogëlon kohën e nevojshme për të fjetur.

-Lule pasioni: trajton shqetësimin dhe nervozizmin i cili shpesh e bën të vështirë gjumin.

-Lulëkuqja Kalifornia: ka një efekt anksiolitik. Zvogëlon simptomat e nervozizmit dhe ankthit dhe duke përmirëson cilësinë e gjumit.

-Melissa:  marrja për 15 ditë ndihmon në zvogëlimin e simptomave kryesore të ankthit dhe çrregullimeve të gjumit.

-Magnezi: kontribuon në zvogëlimin e tkurrjes së muskujve.

-Melatonina: një hormon që gjendet natyrshëm në trup, ndihmon në induksionin e gjumit, shmang zgjimet gjatë natës, rregullon ciklin e gjumit.

 


Sasia: 15 Kapsula


Përdorimi

Merrni një ose dy kapsula 60 ose 90 minuta para se të fleni.

 

Kujdes

Nuk rekomandohet për fëmijët dhe për pacientët që marrin ilaçe kundër depresionit dhe/ose ilaçe psikotrope, përveç nëse janë nën mbikëqyrjen mjekut.

 Në rast se jeni shtatzënë ose ushqeni fëmijën me gji, këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara se të filloni suplementin.

Pa gluten, pa laktozë, me pak yndyrë, pa sorbitol, pa fruktozë dhe i përshtatshëm për veganët.

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura