Kategorite See All >

Capilarte Sebu-Balance Shampoo Restoring the Scalp’s Microbiome

DERMEDIC (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
2,340.00Lekë /300 mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Dermedic – Capilarte Sebu-Balance Shampoo Restoring the Scalp’s Microbiome

Capilarte Sebu-Balance Shampoo Restoring the Scalp’s Microbiome është shampoo nga Dermedic i cili ul dukshëm yndyrën e tepërt në

flokë.

Stimulon zhvillimin e një mikrobiome të duhur të skalpit.

Parandalon rritjen e mikroorganizmave patogjene përgjegjëse për mbiprodhimin e sebumit dhe lezioneve sipërfaqësore të kokës.

Qetëson inflamacionin e skalpit.

Redukton kruajtjen.

Ul irritimin e lëkurës së kokës.

Forcon gjëndrat e flokëve dhe fibrat e flokëve.

Stimulon rritjen e flokëve dhe parandalon rënien e tepërt të flokëve.

 

Me PH 5.5 mbështet zhvillimin e një mikrobiome të duhur dhe ndihmon në rivendosjen e veshjes acidike të lëkurës lipidike e cila mbron

trupin kundër depërtimit të mikroorganizmave, alergjenëve dhe efekteve të dëmshme.

I përshtatshëm për të dyja gjinitë me flokë të dobët dhe yndyrshëm.

Rekomandohet për dermatitin seborrheik.


Përdorimi

Aplikoni një sasi të vogël shampoje në duar dhe më pas në flokë të lagur. Masazhoni butësisht kokën dhe flokët për rreth 2 minuta, dhe më

pas shpëlajeni tërësisht.Përbërësit

Niacinamide, Pilotantum Complex, Procapil® Complex, Birch juice, Thermal water, Excipients including Zinc PCA, D Panthenol and others.
Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma