Kategorite See All >

Cetaphil Facial Cleanser

Galderma (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
1,520.00Lekë /236mL
Cmimi ulur:
1,368.00Lekë /236mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Galderma - Cetaphil Facial Cleanser

I formuluar posaçërisht në një xhel të lehtë, pastron thellësiisht lëkurën duke u kujdesur pët të ruajtur hidratimin e saj natyral.  Ne përmbajtjen e tij ka niacinamide ( Vitaminë B3), pantenol ( vitamin B5) dhe glicerine, të cilat përmirësojnë elasticitetin e lëkurës sensitive. E provuar klinikisht që largon 94% të papastërtive, yndyrën e tepërt dhe make up, pa e lënë lëkurën të thatë ose të tërhequr. Mbron nga pesë shenjat e lëkurës sensitive duke përfshirë thatësinë, irritimin, ashpërsinë, tërheqjen dhe barrierën e dëmtuar të lëkurës. Ideal për lëkura normale, mikse,  të yndyrshme, gjithashtu për lëkurën me tendencë akneike. Mund të përdoret nga cdo moshë duke filluar nga adoleshentët.

                                                              

Pa aromë artificiale                                           Hipoalergjik

                                                               

Paparabene                                                      Mbron lëkurën sensitive

                                                             

Nuk bllokon poret                                              Fitues I cmimit të bukurisë Allure.

 

 

 

Si ta përdorim?

Falë formulës së tij në trajtë xheli mund të përdoret dy herë në ditë, mëngjes dhe mbrëmje. Aplikohet në lëkurë të thatë ose të lagur. Shpëlajeni me ujë të bollshëm. Pas larjes aplikoni një hidratues për të kycur lagështinë dhe hidratimin në lëkurë. Është një hap i rëndësishëm vecanërisht në mbrëmje, pasi ju ndihmoni lëkurën të rigjenerohet, rihidratohet dhe riparohet gjatë ciklit të natës. Lëkura do të ndjehet më e butë, do të ketë me tepër shkëlqim dhe do të jetë më e shëndetshme.

 

 

INGREDIENTS

 Water, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Cocoamphoacetate, Panthenol, Niacinamide, Pantolactone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, Masking Fragrance, Sodium Chloride, Citric Acid.

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura