Kategorite See All >

Cetaphil Hypoallergenic Gentle Skin Cleanser

Galderma (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
1,460.00Lekë /460mL
Cmimi ulur:
1,314.00Lekë /460mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

 

Galderma – Cetaphil Hypoallergenic Gentle Skin Cleanser


Formula e tij në trajtë kremi është e provuar klinikisht që siguron hidratim të vazhdueshëm, duke mbrojtur nga tharja. I formular me Teknologjine Micelare ( një teknologji e cila përdor surfakante të cilët kanë veti të shpërbëhen në ujë dhe yndyrë, të cilat quhen micelle), largon në mënyrë efektive papastërtite dhe make up. Dermatologët kanë përdorur në këtë produkt niacinamide ( Vitaminë B3), pantenol ( vitamin B5) dhe glicerine, të cilat e bëjnë ideal dhe për lëkurat sensitive. Mbron nga pesë shenjat e lëkurës sensitive duke përfshirë thatësinë, irritimin, ashpërsinë, tërheqjen dhe barrierën e dëmtuar të lëkurës.Ideal për lëkura normale, të thata dhe shumë të thata, gjithashtu hipersensitive dhe alergjike. I rekomanduar nga dermatologet edhe per personat  që vuajnë nga psoriaza, rosacea, ekzema apo dermatiti atopik.

    

    Pa vaj 

                                                                     

Pa aromë artificiale                                                 Hipoalergjik

 

                                                                      

Paparabene                                                      Mbron lëkurën sensitive

                                                                          

Nuk bllokon poret                                         Fitues I cmimit të bukurisë Allure.

 
Si ta përdorim?

Cetaphil larësi hipoalergjik mund të përdoret dy herë në ditë, mëngjes dhe mbrëmje. Aplikohet në lëkurë të thatë ose të lagur. Shpëlajeni me ujë të bollshëm. Pas larjes aplikoni një hidratues për të kycur lagështinë dhe hidratimin në lëkurë. Është një hap i rëndëësishëm vecanërisht në mbrëmje, pasi ju ndihmoni lëkurën të rigjenerohet, rihidratohet dhe riparohet gjatë ciklit të natës. Lëkura do të ndjehet më e butë, do të ketë me tepër shkëlqim dhe do të jetë më e shëndetshme.


INGREDIENTS
Water, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Panthenol, Niacinamide, Pantolactone, Xanthan Gum, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Benzoate, Citric Acid  

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura