Kategorite See All >

Cleanance Hydra Soothing Cream

AVENE (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
2,400.00Lekë /40 mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Avene – Cleanance Hydra Soothing Cream

Cleanance Hydra Soothing Cream  nga Avene është krem hidratues jo i yndyrshëm i cili qetëson lëkurën me akne dhe të ndjeshme.

Përmban Vaj Kokosi, Vaj Jojoba si dhe Gjalpë Shea të cilët kanë efekt ushqyes afatgjatë në lëkurë.

Përmban gjithashtu ujë termal nga Avene i cili i jep efekt qetësues dhe zbutës lëkurës tuaj.

I përshtatshëm për lëkurë të yndyrshme, të prirur për akne dhe të irrtuar nga trajtimet.


Testuar klinikisht.

Gjatë studimit ky krem është provur nga 26 njerëz me lëkurë të thatë si rezultat i marrjes së retinoideve orale. Pas një muaj përdorim ata vunë re se:


Reduktoi  54% të thatësisë në lëkurë.

Përmirësoi  43% të ndjesisë së lëkurës së acaruar.

Përmirësim i dukshëm i deskuamimit të lëkurës.

100% e përdoruesve e pëlqyen aplikimin e këtij kremi.

90% e përdoruesve e pëlqyen për vetitë e tij hidratuese.

 

Përdorimi

Aplikojeni kremin në lëkurë duke e masazhuar butësisht lëkurën.


Përbërësit

AQUA. CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOËER) SEED OIL. SUCROSE STEARATE. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. MYRETH-3 MYRISTATE. PEG-12. BUTYLENE GLYCOL. PENTAERYTHRITYL TETRACAPRYLATE/TETRACAPRATE. GLYCERIN. DIMETHICONE. CETYL ALCOHOL. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BHT. BISABOLOL. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. PARFUM. PHENOXYETHANOL. SODIUM ACETATE. SUCROSE DISTEARATE. TRIETHANOLAMINE. XANTHAN GUM. ZINC GLUCONATE.


 

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura