Kategorite See All >

D-Clar S.O.S Dark Spots

RILASTIL (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
6,990.00Lekë /Set

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(13 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

RILASTIL - D-Clar S.O.S. Dark Spots

Njolla të errëta, të cilat shpesh shfaqen në fytyre, dekolte dhe ne pjesen e pasme e duarve, janë

ndër shenjat më të zakonshme të plakjes ose si pasojë e ekspozimit në diell dhe ndryshimet në nivelet e hormoneve.

 

Cfare duhet te besh?

Trajtimi i hiperpigmentimit duhet të jetë i lidhur me miratimin e masave parandaluese për të shmangur shfaqjen e tyre ose theksimin.

Kërkohet përdorimi i zellshëm i kremit mbrojtës me SPF të lartë ose shumë të lartë.

Duke mbajtur parasysh këtë masë paraprake themelore, atëherë mundeni te kaloni në trajtimin e hiperpigmentimit.

Laboratorët Rilastil kanë zhvilluar një protokoll dermatologjik që vepron në mënyrë efektive në

çdo fazë e procesit të pigmentimit qe ju mund ta beni ne kushte shtepie.

 

 

RILASTIL D-Clar është një protokoll trajtimi intensiv për hiperpigmentim,

i cili përbëhet nga 3 hapa:

• Eksfoljon

• Zbardh njollat

• Uniformizon tonin e lekures

Si Funksionon?

Rilastil D-CLAR zvogëlon në mënyrë efektive njollat ​​e errëta dhe parandalon rishfaqjen e tyre, për një ton më të barabartë dhe rrezatues të lëkurës dhe një rezultat të qëndrueshëm.

Veprimi sinergjik i mikropeelingut të përqendruar D-CLAR, me serumin depigmentues D-CLAR dhe kremin depigmentues ditor i D-CLAR pengonne procesin me të cilin prodhohet pigmenti melaninë në zonat e prekura , nxit rigjenerimin e lëkurës dhe zvogëlon intensitetin e njollave të errëta, duke rivendosur shkëlqimin dhe butësinë natyrore të lëkurës.

Lëkura duket më e fortë, e shëndetshme dhe më rinore.

 

Hapi 1: Eksfoljimi

D-CLAR Micropeeling Concentrated 30mL

trajtim i cili ndihmon në përshpejtimin e rigjenerimit qelizor

Cilësia e saj në qumështin dyfazor lejon depërtimin më të mirë i përbërësve aktivë, duke siguruar një tolerueshmëri optimale e produktit.


ACID MANDELIK

Ajo rigjeneron lëkurën dhe stimulon rigjenerimin e lëkurës


KOMPLEKSI CLARI-TECH

Kjo e bën lëkurën të barabartë dhe të ndritshme, dukshëm zvogëlon njollat kafe.

10% acid mandelik ne tampon te bërë nga fibra pambuku 100% natyrale.

- Një anë e butë për lëkurën më të ndjeshme

- Një anë me teksturë për llojet e tjera të lëkurës

 

Hapi 2: Depigmentimi

Trajtimi intensiv depigmentues.

Tregohet për të kontrastuar lloje të ndryshme të hiperpigmentimeve.

Serumi permban:

 

HIDROXY-RESVERATROL DHE

 BUTYLRESORCINOL

Ata janë frenues të tirosinazës, të cilat kundërveprojnë sintezën e melaninës


KOMPLEKSI CLARI-TECH

Kjo e bën lëkurën të barabartë dhe të ndritshme, dukshëm

zvogëlon njollat kafe.

 

ACIDE AHA

Ata butësisht shtresohen dhe në mënyrë progresive

heqin qelizat e pigmentuara.

 

Përdorimi

Aplikoni 4-5 pika në mëngjes në fytyrë para se të aplikoni kremin hidratues ose në kombinim. Shmangni ekspozimin në diell ose përdorni kremin me faktor të lartë mbrojtës. Për trajtim të lokalizuar intensiv përdorni 1-2 pika në zonen e prekur (me njolla), 1-2 herë në ditë. Serumi mund të përdoret edhe në faqe dhe dekolte.

 

Hapi 3: Uniformizimi i tonit

Krem Depigmentues  D-CLAR

Ai kontraston shumë forma të hiperpigmentim, siç janë njollat ​​e diellit, melasma, i shkaktuar nga ilaçet ose post-inflamator

hiperpigmentim (për shembull i shkaktuar nga aknet) dhe çehre e shurdhër dhe e pabarabartë.

 

Kremi permban

 

• HIDROXY-RESVERATROL

 Frenon sintezën e melaninës.

KOMPLEKSI CLARI-TECH

Kjo e bën lëkurën të barabartë dhe të ndritshme, dukshëm zvogëlon njollat kafe.


VITAMIN E, GAMMA ORYZANOL

Falë veprimit të tyre qetësues, ata ndihmojnë te rivendosni ngjyren e lekures optimale duke kontrastuar hiperpigmentimin e shkaktuar nga ndotësit ambjental.

VEPRIMET ANTI-NDOTJE

Smogu dhe ndotësit e mjedisit kane treguar se rrisin njollat ​​dhe rrudhat deri në 20% *.

* Studimi i botuar në Journal for Dermatology Investigative

Përdorimi

Aplikojeni në lëkurë në zonen për t'u trajtuar. Fytyrë, duar.


Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura