Kategorite See All >

Delicious Lotion High Protection SPF 30

NUXE (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
3,400.00Lekë /150 mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Nuxe – Delicious Lotion High Protection SPF 30

Ky locion nga Nuxe mbron lëkurën tuaj  nga rrezet e dëmshme të diellit dhe plakjes së parakohshme të lëkurës.

-Mbron lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB.

-Mbron lëkurën nga plakja e parakohshme.

-Hidraton lëkurën.

-Qetëson lëkurën. 

-Përthithet lehtë nga lëkura.

-Uniformizon lëkurën.

-Parandalon formimin e njollave të errëta në lëkurë.

-64% e përbërësve janë me origjinë natyrore.

- Pa paraben.


Veçori të produktit

-Ekstraktet natyrore të Orizit, Rozmarinës dhe Vitaminës E: të njohura për vetitë e tyre antioksiduese. Mbrojnë qelizat e lëkurës. Reduktojnë plakjen e parakohshme.  

-Ekstrakti i lulës Kau Pe: është e njohur për efektet e saj qetësuese në lëkurë.

Ekstrakti Hyacinth: parandalon dehidratimin e lëkurës.  


Përdorimi

Aplikojeni locionin në fytyrë dhe trup 15 minuta para se të ekspozoheni në diell. Riaplikojeni përsëri gjatë ditës.  


Përbërësit

AQUA/WATER, DIBUTYL ADIPATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, GLYCERIN, ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE, DIISOPROPYL SEBACATE, ACRYLATES/C12-22 ALKYL METHACRYLATE COPOLYMER, CETEARYL ALCOHOL, PARFUM/FRAGRANCE, GLYCOL PALMITATE, ORYZA SATIVA (RICE) HULL POWDER, COCO-GLUCOSIDE, DIMETHICONE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, BENZYL ALCOHOL, C20-22 ALCOHOLS, CAPRYLOYL GLYCINE, TOCOPHEROL, ARGININE, TOCOPHERYL ACETATE, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM GLUCONATE, SODIUM HYDROXIDE, DIMETHICONOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, CITRIC ACID, DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE, INOSITOL, EICHHORNIA CRASSIPES EXTRACT, ETHYL FERULATE, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, FAGRAEA BERTEROANA FLOWER EXTRACT, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL [N4801/A].

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura