Kategorite See All >

Dermastil Pediatric Body Milk

RILASTIL (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
1,885.00Lekë /400mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

RILASTIL - Dermastil Pediatric Body Milk

Emulsion lehtësisht i absorbueshëm që ushqen lëkurën dhe parandalon tharjen apo irritimet e saj.


Përmban:
-Omega 3, me veti zbutëse, rigjeneruese dhe mbrojtëse.
-Provitaminë B5 dhe gjalpë shea që ushqejnë dhe zbut lëkurën.
-Vitaminë E dhe glicerinat stearili, që pakësojnë inflamacionin e lëkurës.


Testuar dermatologjikisht dhe nën mbikëqyrjen mjekëve pediatër.
Testuar për nikel, krom,kobalt, mërkur dhe paladium.
Hipoalergjik.
Përmban parfume që nuk shkaktojnë alergji.
Pa parabenë.
Pa SLES, pa SLS, pa derivate të grurit.

Përdorimi


Aplikohet në lëkurë të thatë, pas banjës ose aq herë në ditë sa është e nevojshme.


Përbërësit

Aqua (Water) ● Glycerin ● Paraffinum Liquidum (Mineral Oil) ● Ethylhexyl Palmitate ● Propanediol ● Glyceryl Stearate ● PEG-100 Stearate ● Behenyl Alcohol ● Butyrospermum parkii (Shea) Butter ● Panthenol ● Ceteareth-25 ● Cetyl Alcohol ● Lecithin ● Squalane ● Tocopheryl Acetate ● Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer ● Caprylhydroxamic Acid ● Olus Oil (Vegetable Oil) ● Xanthan Gum ● Polysorbate 60 ● Plukenetia volubilis Seed Oil ● PEG-8 ● Sorbitan Isostearate ● Tocopherol ● Oenothera biennis (Evening Primrose) Oil ● Stearyl Glycyrrhetinate ● Ascorbyl Palmitate ● Sodium Hydroxide ● Citric Acid ● Ascorbic Acid ● Disodium EDTA ● Parfum (Fragrance).


Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura