Kategorite See All >

Dermastil Pediatric Water Based Cream

RILASTIL (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
1,290.00Lekë /100mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

RILASTIL - Dermastil Pediatric Water Based Cream

Pastë për aplikim të përditshëm, mbrojtëse dhe ushqyese e lëkurës së ndjeshme të foshnjeve dhe parandaluese e skuqjes, irritimit
dhe inflamimit të saj, në zonën e pelenave.
Parandalon alterimet që vijnë si pasojë e ndryshimeve në florën mikrobiale normale.


Përmban:

-Omega 3, me veti zbutëse, rigjeneruese dhe mbrojtëse.
-Provitaminën B5, që ushqen dhe zbut lëkurën.
-Vitaminën E dhe glicerinatin e stearilit, që pakësojnë inflamacionin e lëkurës.


Testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.
Testuar dermatologjikisht dhe nënmbikëqyrjen e pediatrëve.
Hipoalergjik.
Përmabn parfum që nuk shkakton alergji.
Pa parabene dhe pa derivate të grurit.
Pa SLES dhe pa SLS.

Përdorimi

Aplikohet një sasi e konsiderueshme e kremit në lëkurën e pastruar paraprakisht. Përdoret në çdo ndërrim të pelenave.

Përbërësit

Aqua (Water) ● Zinc Oxide ● Paraffinum Liquidum (Mineral Oil) ● Panthenol ● Olus Oil (Vegetable Oil) ● Glycerin ● Butylene Glycol ● Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate ● Propanediol ● PEG-30 Dipolyhydroxystearate ● Sodium Chloride ● Plukenetia volubilis Seed Oil ● Tocopheryl Acetate ● Euphorbia cerifera Cera [Euphorbia cerifera (Candelilla) Wax] ● Phytic Acid ● Alpha-Glucan Oligosaccharide ● Allantoin ● Oenothera biennis (Evening Primrose) Oil ● Stearyl Glycyrrhetinate ● Caprylhydroxamic Acid ● Citric Acid ● o-Cymen-5-ol ● Disodium EDTA ● Parfum (Fragrance).

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura