Kategorite See All >

EAP Lipogel Restructuring Oil

RILASTIL (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
1,650.00Lekë /30mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

RILASTIL - EAP Lipogel Restructuring Oil

Formulim i përshtatshëm për t’u përdorur nga të rriturit dhe nga fëmijët dhe bebet.
Përdoret në rastet kur lëkura thahet së tepërmi dhe fillon të çahet dhe irritohet.
Indikohet:
-Në rastet e irritimeve që vijnë nga depilimi ose tatuazhet.
-Në rastet e tharjes dhe çarjes së lëkurës nga temperaturat e ulëta (në pjesën e buzëve, duarve, faqeve).
-Në irritimet e shkaktuara nga pelenat.
-Në parandalimin e fisurave.

Përmban:
-vitaminën E që ka veti antioksiduese, ushqyese dhe zbutëse,
-vitaminën A, që ka veti të rrisë elasticitetin dhe të ushqejë lëkurën,
-Provitaminën B5, që zbut dhe rigjeneron lëkurën.


Testuar klinikisht nën mbikëqyrjen e mjekëve pediatër.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar për nikel, mërkur, krom, kobalt dhe paladium.
Pa parfum, konservues, ngjyrues dhe derivate të grurit.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet një ose dy herë në ditë në lëkurë të thatë dhe masazhohet lehtësisht deri në absorbim të plotë të tij nga lëkura.

Për të rriturit maksimumi i aplikimit është 3 herë në ditë.

Përbërësit

Tocopheryl Acetate • Panthenyl Triacetate • Retinyl Palmitate • Tocopherol.


Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura