Kategorite See All >

Even Better Clinical Radical Dark Spot Corrector + Interrupter

CLINIQUE (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
12,000.00Lekë /50mL
Cmimi ulur:
10,200.00Lekë /50mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

CLINIQUE - Even Better Clinical Radical Dark Spot Corrector + Interrupter

Për të gjitha llojet e lëkurës Serumi i fuqishëm i cili ndihmon në mënyrë të dukshme ne korrigjimin e njollave dhe shenjave të akneve, ndërsa parandalon hiperpigmentimet në të ardhmen.

Do shihni një ulje deri ne-39% në njollat ​​e errëta dhe shenjave të akneve deri në 12 javë.  

Me teknologjinë e ekuilibruar CL302 të patentuar tani është më i përqendruar, me teknologji të rritur për të dhënë rezultate dramatike shkëlqyese megjithatë është akoma mjaft i butë për të gjitha llojet e lëkurës. Paraqet molekulën tonë pronësore të ndritshme për një ton më të barabartë të lëkurës plus përmirëson pamjen e njollave të errëta, njollat ​​e moshës dhe shenjave te akneve.

Parandalon dhe pikat e errëta në të ardhmen. Përhap deri në 21 shtresa të thella në sipërfaqen e lëkurës. *

* Testimi ex vivo pas 4 orësh.  

Rezultatet e dukshme Pas 4 javësh të përdorimit dy herë në ditë, pjesëmarrësit e testit raportuan të shohin përmirësim. *

* 90% thanë që lëkura e tyre duket më e ndritshme.

81% kanë vërejtur kontrast të zvogëluar të njollave dhe tonit të përgjithshëm të lëkurës.

81% thanë se korrigjoi tonin e pabarabartë të lëkurës. *

* Testimi u krye në 160 gra, të moshës 25-65 vjeç, pasi përdoren produktin dy herë në ditë për 4 javë.  

Për lëkurë: normale, të thatë, mikse dhe të yndyrshme.


Përbërësit kryesor:

Kompleksi CL302: me 2X doza ndriçuese ndihmon në uljen e dukshme të njollave të errëta dhe zbardhjen. Ai përfshin:

UP302 (dimethoxytolyl propylresorcinol): Një molekulë ndriçuese e frymëzuar nga argjendi kufitar, ose ensifolia dianella, një botanik i njohur në mjekësinë tradicionale kineze për vetitë e tij antioksidues.

Glukozidi askorbil: Ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së njollës.

Glukozamina: Dobëson lidhjet që mbajnë qelizat e vdekura të lëkurës së bashku për të inkurajuar largimin e qelizave që përmbajnë melaninë.

Ekstrakt maja: "Grumbulli i kllasterit" i Clinique shpërthen (nxjerr) grupe të mëdha pigmenti në grimca më të vogla, në mënyrë që ato të jenë më pak të dukshme.

Acidi salicilik: Butësisht eksfoljon shtresat e sipërme të lëkurës për të zbuluar lëkurën më të freskët, më të saktë.

 

Kompleksi ndërprerës: me një koktej me përbërës qetësues ndihmon në minimizimin e acarimit për të ndërprerë hiperpigmentimin e ardhshëm.

Ai përfshin sa vijon:

Ekstrakt Camellia Sinensis: çaj jeshil i korrur me një metodë të veçantë në Japoni që ndihmon në reduktimin e acarimit.

Ekstrakti i rrënjës së manit: I pasur me antioksidantë që ndihmojnë kundër dëmtimit të radikalëve të lirë që shkaktojnë acarim.

Ekstrakt i krunde orizit: Një antioksidues i fuqishëm dhe anti-irritues dhe ndihmon në parandalimin e njollave të errëta në të ardhmen duke mbrojtur lëkurën kundër dëmtimit të radikalëve të lirë.

Kompleksi i squallenit të ullirit, ekstraktit të elbit dhe ekstraktit të mikrobeve të grurit: Ndihmon në ushqimin dhe plotësimin e lëkurës me hidratim.

Glycyrrizate e difotiumit (ekstrakt licorice): Vepron si një anti-irritues që zvogëlon efektet negative të dukshme të stresit dhe ndotjes.Përdorimi

Përdorni dy herë në ditë, mëngjes dhe natë.

Shpërndani 1 deri në 2 pompa mbi majë të gishtave.

Përhapni serum në të gjithë fytyrën tuaj, duke shmangur zonën e syve.

Ndiqni me hidratues.


Çfare nuk ka tjeter ne këtë produkt?

Vaj, alkool, SLS, SLES, sulfate.

 

Përbërësit

Water\Aqua\Eau, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Polysilicone-11, Isododecane, Butylene Glycol, Ascorbyl Glucoside, Peg-10 Dimethicone, Peg-6, Morus Bombycis (Mulberry) Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract\Extrait D'Orge, Salicylic Acid, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Cholesterol, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Squalane, Acetyl Glucosamine, Sodium Hyaluronate, Caffeine, Isohexadecane, Betula Alba (Birch) Bark Extract, Trametes Versicolor Extract, Sodium Rna, Glycyrrhetinic Acid, Dimethoxytolyl Propylresorcinol, Di-C12-18 Alkyl Dimonium Chloride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake, Yeast Extract\Faex\Extrait De Levure, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol Dicaprate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Polysorbate 20, Tocopheryl Acetate, Polysorbate 80, Tromethamine, Sodium Hydroxide, Hexylene Glycol, Disodium Edta, Sodium Benzoate, Sodium Metabisulfite, Sodium Sulfite, Phenoxyethanol, Yellow 6 (Ci 15985), Yellow 5 (Ci 19140).


Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura