Kategorite See All >

Glucosamine, MSM and Chondroitin

NATURES AID (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
1,970.00Lekë /90 Tableta

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Natures Aid – Glucosamine, MSM and Chondroitin

Glukozamina është një amino sheqer  që do të thotë se është bërë nga një aminoacid i përzier me një molekulë sheqeri i cili ndodh natyrshëm në trup megjithëse prodhimi mund të ulet me moshën.

MSM është një burim i pasur natyror i squfurit i cili kërkohet për strukturën dhe funksionin e shumë komponimeve brenda trupit.

Sulfati i kondroitinës është i përbërë nga një zinxhir sheqernash të alternuar dhe zakonisht i bashkëngjitet proteinave si pjesë e një substance strukturore të quajtur proteoglikan.

 Glucosamine, Chondroitin and  MSM me Vitamin C është një mënyrë e përshtatshme për të plotësuar me këto lëndë ushqyese të njohura në një tabletë të lehtë për t’u gëlltitur. Duke siguruar 500mg Sulfat Glukozamine 2KCl, 500mg MSM plus 100mg Sulfat Kondroitin plus Vitamin C e cila kontribuon në formimin normal të kolagjenit për funksionimin normal të kërcit.

 Tabletat janë pa gluten dhe laktozë.

 

Përdorimi

Rekomandohet të merren një deri në tre tablet në ditë me ushqimin.

 

Përbërësit

Glucosamine Sulphate 2KCl (product of crustaceans), Methyl Sulphonyl Methane, Microcrystalline Cellulose, Chondroitin Sulphate (product of fish), Vitamin C (as Calcium Ascorbate), Tablet Coating (Sodium Carboxymethylcellulose, Dextrin, Dextrose Monohydrate, Lecithin (Soya), Sodium Citrate), Hydroxypropylmethylcellulose, Anticaking Agent (Vegetable Source Stearic Acid, Silicon Dioxide).


 

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura