Kategorite See All >

Huile Prodigieuse Dry Oil Neroli

NUXE (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
4,500.00Lekë /100mL
Cmimi ulur:
3,600.00Lekë /100mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

NUXE - Huile Prodigieuse Dry Oil Neroli

Vaj i thatë multifunksional. I përshtatshëm për fytyrë, flokë dhe trup. Huile Prodiguese është një vaj i pasur dhe shumë ushqyes për lekurën. Mjafton një gjest i vetëm përdorimi dhe lëkura do jetë më e zbutur e ushqyer dhe më e unifikuar. Ndërsa flokët do jenë të butë dhe me shkëlqim. Është e provuar që ky vaj ka efekt antioksidues dhe ndihmon në reduktimin dhe shfaqjen e strijave. Trajtim multi-funksional, fytyrë, trup dhe flokë.

Huile Prodigieuse ushqen, zbut dhe ndriçon lëkurën dhe flokët. Ka një hidratim intensiv dhe në përbërje ka grimca të vogla me refleks të artë të cilat e bëjnë lëkurën dhe flokët të shkëlqejnë.

Vaji legjendar unik e krijuar në 1991, Bestseller me miliona shishe të shitura që nga krijimi i saj.
Huile Prodigieuse i bën thirrje perëndeshës që fle në çdo grua.
Falë mineraleve të saj shumë të imëta me shkëlqim perle, i jep lëkurës dhe flokëve shkëlqim sensual.

Efektiviteti i tij në reduktimin e shfaqjes së strijave e bën atë një aleat të përditshëm për të gjitha femrat.

Një aromë e re me nota të luleve të portokallit (Néroli), livandës dhe bergamotit, një simfoni e akordit qetësues, të ëmbël dhe aromatike. Falë teksturës së saj të thatë të paimitueshme që përthithet shpejt dhe aromës së saj dërrmuese, Huile Prodigieuse ofron një moment autentik kënaqësie.

Gjithashtu ideale për zbutjen e mjekrës dhe lehtësimin e acarimit për shkak të rruajtjes kur përdoret nën shkumë ose xhel.


Formula inovative me 2 vajra të çmuar 100% vegjetale të pasuruar me vitaminë E, mbron lëkurën nga radikalet e lira dhe kufizon ngjitjen e grimcave ndotëse në lëkurë.

Një përzierje delikate e përbërë nga vaji organik i kumbullës: i nxjerrë nga presimi i ftohtë i kokrrave të kumbullave të rritura në Agen, Francë, ky vaj është përzgjedhur për përbërjen e tij të jashtëzakonshme të acideve yndyrore, të njohura për përfitimet e shumta ushqyese dhe riparuese. për lëkurën dhe flokët, dhe vaji organik i susamit: i nxjerrë nga presimi i ftohtë i farave të susamit. Ky vaj u zgjodh për përqendrimin e acideve yndyrore esenciale dhe vetitë e tij ndijore që lejojnë përthithjen e shpejtë, duke lënë një fund të thatë në sipërfaqen e lëkurës.


Veçoritë e produktit

Trajtim multi-funksional. Ushqyes, hidratues, mbron dhe riparon lëkurën dhe njëkohësisht i jep dhe shkëlqim lëkurës dhe flokëve. 95% të përbërësve kanë origjinë natyrale.

Ka në përbërje vajra bimore të çmuar (Arre makadamia, lajthi, borago, camelia, millepertius, bajame e bute) dhe vitaminë E.


Përdorimi

Është i përshtatshëm të përdoret gjatë gjithë vitit.

Në fytyrë: aplikohet një herë në ditë, me lëvizje nga qendra drejt kontureve të fytyrës pastaj në qafë dhe dekolte.

Në trup: merni disa pika vaji, mund ta bashkoni dhe me kremin tuaj të trupit dhe e përhapni duke e masazhuar deri në përthithje.

Në flokë: Mund të përdoret në gjatësi dhe në maja ose 1-2 herë në javë mund ta perdorni si maskë duke e lënë atë 10 minuta. Pastaj vazhdoni me larjen normale të flokëve.


Përbërësit

SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL *, COCO-CAPRYLATE / CAPRATE, DICAPRYLYL ETHER, PRUNUS DOMESTICA SEED OIL *, PERFUM / FRAGRANCE, TOCOPHEROL, LINALOOL, LIMONENE, CITRAL, GERANIOL [N2219 / A].

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura