Kategorite See All >

Hyaluron Complex

Vitagold (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
2,500.00Lekë /30 Kapsula

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Vitagold – Hyaluron Complex

Hyaluron Complex është një shtesë ushqimore që kombinon 3 lloje të acidit hialuronik duke siguruar kujdes të plotë për nyjet dhe duke e mbajtur lëkurën të re, të butë dhe të bukur.

Hyaluronic Complex nga Vitagold kombinon acidin hialuronik me peshë të ulët, të mesme dhe të lartë, diosmin dhe hesperidin, glukozaminë, boswellia, mangan, selen dhe vitaminë C.

 

Veçori të produktit

-Hyaluron Complex lehtëson shqetësimet e kyçeve dhe lëvizjes sidomos tek të moshuarit.

-Mbështet sistemin venoz.

-Kontribuon në lëkurë të shëndetshme, të lëmuar dhe të hidratuar mirë.

-Suplement ushqimor.

 

-Acidi hialuronik: është një përbërës kryesor i lëngut synovial që siguron lubrifikim të nyjeve në mënyrë që ato të lëvizin mirë dhe mos u fërkoni me njëri-tjetrin. Kombinimi i tre tipeve siguron thithjen maksimale të tij nga trupi. Diosmina e mikronizuar dhe hesperidina në një raport (9: 1) ka një efekt të fortë antioksidant dhe favorizon ruajtjen e forcës dhe elasticitetit të sistemit venoz. Mbështet furnizimin me gjak të indeve të përbashkëta.

-Ekstrakti Boswellia: ka një efekt anti-inflamator.

-Glukozamina: është një përbërës natyral në trupin e njeriut një bllok kryesor ndërtimi në sintezën e kolagjenit dhe substancave të tjera përgjegjëse për forcën dhe elasticitetin e kërcit artikular.

-Mangani: është i përfshirë në ndërtimin e kërcit artikular dhe ndihmon në ruajtjen e forcës normale të kockave.

-Vitamina C: është një antioksidant i fuqishëm që kontribuon në sintezën e kolagjenit në trup.

-Seleni: mbështet metabolizmin e substancave dhe ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Përveç kësaj, niveli normal i acidit hialuronik ndihmon në hidratimin e qelizave dhe e mban lëkurën të butë.


Përdorimi

Rekomandohet të merret një kapsulë në ditë.


Përbërësit aktiv

Acid hialuronik - peshë e ulët molekulare 30 mg. **

Acid hialuronik - molekulare mesatare 60 mg. **

Acid hialuronik - peshë e lartë molekulare 30 mg. **

Boswellia - ekstrakt 50 mg. **

Diosmin / Hesperidin (9: 1) 100 mg. **

Glukozaminë - perime 100 mg. **

Vitamina C 40 mg. 20

Mangan 2 mg. 100

Seleni 14 mg.

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura