Kategorite See All >

Kidz Multivitamins and Minerals

NATURES AID (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
1,455.00Lekë /150mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)


Detaje mbi produktin

Natures Aid – Kidz Multivitamins and Minerals

Kidz Multivitamins and Minerals nga Natures Aid përmban një përzierje të 14 Vitaminave dhe Mineraleve të aromatizuara me një aromë të shijshme natyrore të bananeve duke e bërë këtë shtesë një mënyrë të dobishme për të mbështetur shëndetin e fëmijëve tuaj.


Përfshirja e Vitaminave A, C dhe D kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar ndërsa Vitamina D mbështet kockat dhe dhëmbët.

Thiamin, Riboflavin, Niacin, Vitaminat B6 dhe B12 mbështesin një energji normale që jep metabolizëm dhe funksionimin normal të sistemit nervor ndërsa Acidi Folik, Niacin, Riboflavin dhe Vitaminat B6 dhe B12 kontribuojnë në reduktimin e lodhjes.

Zinku dhe Jodi kontribuojnë në rritjen normale dhe funksionin njohës të fëmijëve.

Pa sheqer të shtuar.

Nuk përmban ngjyrues artificial.

 

Përdorimi

Për fëmijët nga mosha 6 deri në 12 vjeç rekomandohet të merret 5ml në ditë. Mund të përzihet me ujë ose lëng.


Përbërësit

 Purified water, Glycerine, Calcium Carbonate, Microcrystalline cellulose and carboxymethylcellulose Sodium, Vitamin C (as Ascorbic Acid), Magnesium Oxide, Zinc Citrate, Vitamin E (as d-alpha Tocopherol Acetate), Preservative (Potassium Sorbate), Niacin (as Nicotinamide), Vitamin D3 Oil (cholecalciferol, coconut oil, d-alpha tocopherol), Vitamin A (as Acetate), Pantothenic Acid (as Calcium Pantothenate), Banana Flavour, Thiamin (as Thiamine hydrochloride), Pyridoxine (as Hydrochloride), Riboflavin, Folic Acid, Vitamin B12 prep (Cyanocobalamin, Calcium Phosphate), Potassium Iodide.

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura