Kategorite See All >

Light Fluid High Protection SPF 50

NUXE (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
2,900.00Lekë /50 mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Nuxe – Light Fluid High Protection SPF 50

Ky krem dielli në trajtë fluide nga Nuxe është kremi ideal për mbrojtje nga rrezet e dëmshme të diellit dhe plakjes së parakohshme të lëkurës.

-Mbron lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB.

-Mbron lëkurën nga plakja e parakohshme.

-Parandalon formimin e njollave të errëta në lëkurë.

-Mbron lëkurën nga dehidratimi.

-Rezistent ndaj ujit.

-I përshtatshëm për lëkurë mikse.

-Me aromë Portokalli, Tiare dhe Vanilje e ëmbël.

-51% të përbërësve janë me origjinë natyrore.


Veçori të produktit 

-Ekstraktet natyrore të Orizit, Rozmarinës dhe Vitaminës E: të njohura për vetitë e tyre antioksiduese. Mbrojnë qelizat e lëkurës. Reduktojnë plakjen e parakohshme.  

-Ekstrakti i lulës Kau Pe: është e njohur për efektet e saj qetësuese në lëkurë.

-Ekstrakti Hyacinth: parandalon dehidratimin e lëkurës.  


Përdorimi

Tundeni produktin para përdorimit. Aplikojeni kremin në fytyrë duke e masazhuar butësisht lëlkurën. Riaplikojeni përsëri gjatë ditës.


 Përbërësit

AQUA/WATER, DIBUTYL ADIPATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, C12-15 ALKYL BENZOATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ACRYLATES/C12-22 ALKYL METHACRYLATE COPOLYMER, ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE, GLYCERIN, DIISOPROPYL SEBACATE, PHENYL TRIMETHICONE, LAURYL GLUCOSIDE, PARFUM/FRAGRANCE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, DIMETHICONE, BENZYL ALCOHOL, CAPRYLOYL GLYCINE, ARGININE, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, TOCOPHERYL ACETATE, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM GLUCONATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, DIMETHICONOL, DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, EICHHORNIA CRASSIPES EXTRACT,ETHYL FERULATE, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, FAGRAEA BERTEROANA FLOWER EXTRACT, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL [N4802/A]

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma