Kategorite See All >

Lotion SPF 50+

AVENE (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
3,500.00Lekë /250 mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)


Detaje mbi produktin

Avene – Lotion SPF 50+

Ky locion nga  Avene me SPF 50+ bazohet në kombinimin ekskluziv të mbrojtjes Sunsitive® nga Pierre Fabre Research:

 1. Sistemi i filtruar i patentuar që përmban vetëm 4 filtra dielli për mbrojtje të spektrit shumë të gjerë, të qëndrueshëm dhe efektiv UVB-UVA.

2. Kompleksi unik antioksidant (Pre-tokoferil + Thialidinë), për mbrojtje të plotë kundër stresit oksidativ.

3. Uji Termal i Burimit Avène i njohur për vetitë e tij qetësuese, anti-irrituese dhe zbutëse.

Lotion SPF 50+ është locion i cili mbron lëkurën tuaj nga rrezet e dëmshme të diellit UVA dhe UVB.


Veçori të produktit

-Përmban faktor shumë të lartë mbrojtës SPF 50+.

-Mbron lëkurën nga rrezet UVA/UVB.

-Rezistent ndaj ujit.

-Për lëkurë hipersensitive, lëkurë e cila ekspozohet gjatë gjithë kohës në diell si dhe për lëkurë intolerante ndaj parfumit.

-Pa silikon.

-Nuk lë shenja të bardha në lëkurë.

 

Përdorimi

Aplikojeni produktin në lëkurë para dhe gjatë ekspozimit në diell.

 

Përbërësit

WATER (AVENE THERMAL SPRING WATER). DICAPRYLYL ETHER. CYCLOPENTASILOXANE. CETEARYL ISONONANOATE. GLYCERIN. C12-15 ALKYL BENZOATE. DIISOPROPYL ADIPATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. STEARYL ALCOHOL. CYCLOHEXASILOXANE. VP/EICOSENE COPOLYMER. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DECYL GLUCOSIDE. DIMETHICONE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. PROPYLENE GLYCOL. SILICA. SORBIC ACID. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.


 

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma