Kategorite See All >

Multivitamins+ Colostrum

Vitagold (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
2,000.00Lekë /45 Tableta

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Vitagold – Multivitamins+ Colostrum

Multivitamins + Colostrum për fëmijët  i njohur si qumështi i parë i nënës i siguron atyre vitamina, minerale, proteina, faktor të rritjes dhe antitrupa si dhe mbështet imunitetin e tyre.

Për fëmijë nga mosha 3 deri në 18 vjeç.

Nuk rekomandohet të përdoret për fëmijët nën moshën 3 vjeç.

 

Veçori të produktit

Vitaminat B dhe C ndihmojnë në ndërtimin e  sistemit imunitar. Me rëndësi të madhe është përmbajtja e Kalciumit  dhe Vitaminës D3 të cilat janë të nevojshme për rritjen normale dhe zhvillimin e kockave të fëmijëve.

Vitaminat B, C dhe E kontribuojnë në:

-Funksionimin normal të sistemit imunitar.

-Funksionimin normal të sistemit nervor dhe aktivitetit psikologjik.

-Redukton lodhjen.

-Zvogëlon veprimin e radikalëve të lirë.

 

Vitamina D3 kontribuon në:

-Rritjen dhe zhvillimin normal të kockave të fëmijëve.

-Mban kockat dhe dhëmbët të shëndetshëm.

-Kontribuon në thithjen normale të kalciumit.


Përdorimi

Rekomandohet të merret një deri në dy tableta në ditë pas ushqimit.

 

Përbërësit

Colostrum 60 mg, Vitamin C (L-ascorbic acid) 40 mg (50%), Niacin (nicotinamide) 8.0 mg NE (50%), Vitamin E (DL-alpha tocopheryl acetate) 6 mg α – TE (50%), Pantothenic acid (calcium D-pantothenate) 3 mg (50%), Vitamin B2 (riboflavin) 0.7 mg (50%), Vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride) 0.7 mg (50%), Vitamin B1 (thiamine mononitrate) 0.55 mg %), Folic acid (pteroylmonoglutamic acid) 100 µg (50%), Biotin (D-biotin) 25 µg (50%), Vitamin D3 (cholecalciferol) 2.5 µg (50%), Vitamin B12 (cyanocobalamin) 1.25 µg %), sweetener – sorbitol, dextrose (grape sugar); acidity regulator – citric acid; anti-caking agents – magnesium stearate; stabilizer – polyethylene glycol (PEG 6000), sweetener (sucralose). Taste apricot: natural flavor (apricot powder – 5 mg in one tablet), colorant (riboflavin). Taste of wild strawberry: natural flavoring (strawberry powder – 5 mg in one tablet), natural coloring of red beets (betanin)


Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura