Kategorite See All >

Omega 3-6-9 High Potency 1200 mg

WEBBER NATURALS (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
1,800.00Lekë /60 Softgels

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

WEBBER NATURALS - Omega 3-6-9 High Potency 1200 mg Fish, Flax & Borage

Omega-3 dhe omega-6 janë acide yndyrore thelbësore për organizmin, EFAs. Acidet yndyrore omega-9 mund të formohen në trup, nuk janë teknikisht "thelbësorë", por veprojnë në ekuilibër me omega-3 dhe omega-6 për mirëmbajtjen e shëndetit.

Të tre këto janë yndyrna dietike të rëndësishme dhe të shëndetshme. Siguroni ekuilibrin optimal me Omega-3-6-9 nga Webber Naturals. Sasitë optimale të omega-3, -6, dhe -9 mbështesin mirëfunksionimin e shëndetin kardiovaskular dhe funksionin e mirë të trurit,syve dhe mirëqenien e lëkurës. Vajrat e peshkut purifikohen dhe distilohen në nivele molekulare.

Pilulat janë të buta dhe të përshtatshme për t'u gëlltitur me lehtësi. Dietat e Amerikës së Veriut janë të vakta në omega-3, akoma më të vakta me omega-6 tjetër, dhe akoma më shumë mungon omega-9. Të tre këto janë të nevojshme, në ekuilibrin e duhur, për shëndetin optimal. EFAs shndërrohen nga trupi në komponime biokimike të nevojshme për shëndetin e qelizave nervore, membranave qelizore dhe funksionet e indeve.

Konsumimi i vajrave të peshkut në kombinim me vajrat bimore siguron një burim të plotë dhe të drejtpërdrejtë të të tre omegave. Ky suplement Omega 3-6-9 nga Webber Naturals përmban 400 mg për secilën prej vaji të lirit, borage oil dhe vajit të peshkut të egër të certifikuar për cdo pilulë softgel.

Sasia: 60 Kapsula

Përdorimi

Mbështet shëndetin kardiovaskular dhe funksionin e trurit. Burimi i acideve yndyrore omega-3, 6 & 9 ndihmon për ruajtjen e shëndetit të mirë.


Përbërësit

Përbërësit kryesorë: Cdo pilulë softgel përmban: Koncentrat të vajit të peshkut (anchovy, sardele dhe / ose skumbri) 400 mg Acidi Eikosapentaenoik Omega-3 (EPA) 70 mg Acidi Omega-3 Docosahexaenoic (DHA) 45 mg Vaj liri (Linum usitatissimum) (farë) 400 mg Acidi Omega-3 Alpha-Linolenic (ALA) 200 mg Acidi Olega-9 Oleic (OA) 52 mg Vaj Borage (Borago officinalis) (farë) 400 mg Acidi Omega-6 Gamma-Linolenic (GLA) 80 mg Acidi Olega-9 Oleik (OA) 56 mg.

Përbërësit jo mjekësorë: Kapsulë softgel (xhelatinë, glicerinë, ujë të pastruar, karamel), vitaminë E natyrale.Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura