Kategorite See All >

Omega-3 900 mg with D3 1000 IU

WEBBER NATURALS (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
2,790.00Lekë /50 Softgels

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

WEBBER NATURALS - Omega-3 with D3 900 mg EPA/DHA Triple Strength

Mbështetni zemrën dhe mendjen me Triple Strength Omega-3 me vitaminë D3 nga Webber Naturals. Ky vaj peshku i purifikuar përmban 600 mg EPA dhe 300 mg DHA përkatësisht në raportin 2:1 për të promovuar mirëqenien e sistemit kardiovaskular dhe atij konjitiv.

Vitamina D e disponueshme në formën bio të kolecalciferolit gjithashtu kontribuon në mirëqenien e kockave dhe syve të shëndetshëm. Softgels shpërndahen në mënyrë optimale dhe nuk mbajnë aromë peshku.

Produkti redukton trigliceridet në serum / triacilglicerinë.Siguron 1000 IU të vitaminës D për cdo softgel dhe parandalon deficencën e vitaminës D. Omega-3 nga vaji i peshkut verifikohet nga IVO për pastërtinë, efektivitetin dhe qëndrueshmërinë.

EPA dhe DHA janë komponentë të rëndësishëm të qelizave të trurit që ndihmojnë në mirëfunksionimin e trurit dhe gjithashtu ndihmojnë në përmirësimin e simptomave të sindromës së syrit të thatë (DES), duke ndihmuar në funksionimin e duhur të lotëve. Vitamina D3 (kolecalciferol) është forma natyrale lehtësisht përthithshme e vitaminës D.

Ajo nxit zhvillimin dhe mirëmbajtjen e shëndetshme të kockave dhe dhëmbëve. Sasia e mjaftueshme e vitaminës D, e kombinuar me marrjen e kalciumit me një dietë të shëndetshme dhe ushtrime fizike, mund të zvogëlojë rrezikun e shfaqjes së osteoporozës.

Triple Strength Omega-3 me vitaminë D3 me përdorim ditor është një zgjedhje fantastike për këdo që dëshiron të ndihmojë shëndetin e zemrës, mendjes dhe kockave.


Përdorimi

Mbështet shëndetin kardiovaskular dhe funksionin e trurit. Burimi i acideve yndyrore omega-3 për ruajtjen e shëndetit të mirë. Ndihmon në zhvillimin dhe mirëmbajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve. Ndihmon në thithjen dhe përdorimin e kalciumit dhe fosforit.


Marrja e kalciumit, kur kombinohet me vitaminë D të mjaftueshme, një dietë të shëndetshme dhe ushtrime të rregullta, mund të zvogëlojë rrezikun e shfaqjes së osteoporozës. Ndihmon në parandalimin e mungesës së vitaminës D.

Përbërësit

Përbërësit kryesorë: Cdo softgel përmban: Koncentrati i vajit të peshkut (anchovy, sardine, dhe / ose skumbri) 1425 mg Acidet yndyrore omega-3 900 mg Acid Eikosapentaenoik (EPA) 600 mg Acid Docosahexaenoic (DHA) 300 mg Vitamina D3 (kolecalciferol) 1000 IU (25 mcg).

Përbërësit jo mjekësorë. Kapsulasoftgel (xhelatinë, glicerinë, ujë të pastruar, pektinë, sorbitol), vitaminë E natyrale.


Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura