Kategorite See All >

Osteo Joint Ease

WEBBER NATURALS (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
4,000.00Lekë /80 Tableta

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

WEBBER NATURALS - Osteo Joint Ease

Osteo Joint Ease nga Webber Naturals është një formulë shumë e fuqishme që përmban glukozaminë, kondroitinë dhe MSM për të ndihmuar në lehtësimin e dhimbjeve që lidhen me osteoartritin.

Përmban InflamEase, një ekstrakt bimësh super i fuqishëm që përfshin boswellia, curcumin nga tumeriku dhe polifenolet antioksiduese të cilat sigurojnë antioksidantë për mirëmbajtjen e shëndetit dhe përdoren në mjekësinë bimore si një anti-inflamator për të ndihmuar në lehtësimin e dhimbjeve të nyjeve. Kaplusat gëlltiten me lehtësi.

Kjo formulë përdoret në mjekësinë bimore për ruajtjen e mirëqenies së mëlçisë dhe për të ndihmuar tretjen. Ndihmon në zhvillimin dhe mirëmbajtjen shëndetit të kockave. Kjo formulë inovative përmban InflamEase të patentuar, një kombinim unik i elementëve bimor antioksidues, anti-inflamator dhe lehtësues të dhimbjes që lehtësojnë dhimbjen dhe inflamacionin shpejt dhe pa efekte anësore.

Kjo është një formulë 100% natyrale që lehtëson dhimbjen si pasojë e osteoartritit dhe mbron mirëqenien e kërceve dhe kockave. Kombinimi i glukozaminës dhe sulfat kondroitinës së bashku me metilsufonylmetan (MSM), mangan, bor dhe acid hialuronik, siguron mbajtjen e indeve të shëndetshme. Këto lëndë ushqyese gjithashtu pengojnë ndarjen e padëshiruar të kërcit që karakterizon osteoartritin, duke ndihmuar në lehtësimin e inflamacionit të nyjeve, dhimbjeve dhe shqetësimeve të osteoartritit.

Në formulën e këtij suplementi është përfshirë potenciali më i mirë që mund të ofrojë natyra. Osteo Joint Ease gjithashtu përfshin InflamEase, një ekstrakt të fuqishëm të boswellia, kurkumin dhe polifenole antioksidues nga një përzierje e frutave shumë të fuqishme për të siguruar në mbrojtjen nga dëmtimi i nyjeve.

Boswellia dhe kurkumin (që gjenden në rrënjën e tumerikut) janë përdorur prej kohësh në mjekësinë bimore për të lehtësuar dhimbjet e nyjeve dhe për të përmirësuar rrugët e shumta inflamatore. vetitë mrekullibërëse të këtyre ekstrakteve natyrore janë dokumentuar në qindra prova klinike dhe studime laboratorike.

Përdorimi


Sugjerohet marrja e dy kapsulave në ditë.

Kjo formulë sinergjike vjen në formë kapsulash shumë të lehta për tu gëlltitur duke ofruar lehtësimin e simptomave të osteoartritit brenda shtatë ditëve. Ndihmon për të lehtësuar dhimbjet e nyjeve dhe të gjurit si pasojë e osteoartritit. Ndihmon për të mbrojtur përkeqësimin e shëndetit të kërcit.

Përdoret në mjekësinë bimore si mbrojtës i hepatoprotekantit / mëlçisë dhe si anti-inflamator, si dhe për të ndihmuar tretjen, për të ndihmuar në lehtësimin e dispepsionit të sheshtë (carminative), për të rritur sekretimin biliar nga mëlçia (kolerike), stimuloni kontraktimin e fshikëzës së tëmthit (kolagoga) dhe lehtëson dhimbjet. Ndihmon trupin të metabolizojë karbohidratet, yndyrnat dhe proteinat. Ndihmon në zhvillimin dhe mirëmbajtjen e kockave.


Përbërësit

Përbërësit kryesorë: Cdo kapsulë përmban: Glukozaminë Sulfate (klorur kaliumi nga karkalecat e detit / ekzotelet e gaforres) 750 mg MSM (metilsulfonylmetan) 300 mg Kondroitina Sulfate (natriumi nga kërci i gjedhit) 200 mg Procesi i ekstraktimit të super formulës InflamEase me BioStandardTM : Përzierja me fruta(e standardizuar në 76% polifenole) 100 mg.

Përzierje e frutave të: Rrushit (Vitis vinifera), Shegës (Punica granatum), Luleshtrydhes (Fragaria vesca), boronicës cranberry(Vaccinium macrocarpon), boronica blueberry (Vaccinium corymbosum), Mjedër (Rubus idaeus), Bilberry (Vaccinium myrtillus) Ekstrakt Boswellia (Boswellia serrata) (gum oleresin) (acide boswell të standardizuara në 60%) 50 mg Ekstrakt i shafranit 25: 1 (Curcuma longa) (rizome) 20 mg Acidi Hyaluronic 7.5 mg Mangani (monohidrat sulfat) 0.75 mg Bor (dehidrat borat natriumi) 0.225 mg.

Përbërësit jo mjekësorë: Natriumi Croscarmellose, hidroksipropilceluloza, celuloza mikrokristaline, acidi stearik, karbohydrate gum, veshja (karbohydrate gum], maltodextrinit, trigliceridet ), silicë, stearat magnezi bimor (lubrifikant).

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura