Kategorite See All >

Purifying Seaweed Clay Mask

The Organic Pharmacy (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
6,860.00Lekë /60 mL
Cmimi ulur:
5,490.00Lekë /60 mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

The Organic Pharmacy – Purifying Seaweed Clay Mask

Purifying Seaweed Clay Mask nga The Organic Pharmacy, është maskë e prodhuar për të reduktuar dhe qetësuar skuqjen në fytyrë dhe për t’I dhënë lëkurës tuaj shkëlqim dhe elasticitet.

Me përbërësit e saj efektiv, kjo maskë në mënyrë perfekte redukton rrudhat në lëkurë, redukton aknet si dhe mbron lëkurën nga radikalet e lira.


Ideale për këto shqetësime: skuqje, dëmtim nga radikalet e lira, akknet, tharja dhe dehidrimi lëkurës, rrudha, pikat e bardha, pikat e zeza.


58.7% Organike.

 

Testuar klinikisht se ul sekretimin dhjamor deri në  26%, 20 minuta pas heqjes së produktit.

 

 

 

Veçori të produktit:

-Aloe Vera: freskon dhe qetëson lëkurën e irrituar dhe sensitive.

-Papaja: redukton qelizat evdekura në lëkurë ndërsa stimulon prodhimin e qelizave të reja.

-Antioksidantët: efekt anti-rrudhë.

-Acidi Salicilik: efekt antibakterail si dhe përmirëson poret e bllokuara.

-Vitamina C: shkëlqen lëkurën, stimulon prodhimin e kolagjenit dhe mbron qelizat e lëkurës nga dëmtimet e radikalëve të lira.

 

Përdorimi

Aplikojeni një shtresë nga maska pasi të keni pastruar fytyrën.  Lëreni për 10-20 minuta dhe hiqeni me një leckë të lagur me ujë të ngrohtë.

 

Përbërësit

Water, Papaya (Papaya Proteolytic Enzyme), Bentonite Clay, Kaolin, Aloe (Aloe Barbadensis)*, Alcohol, Ceteryl Alcohol, Stearic Acid, Glycerin, Glyceryl Stearate, Benzyl Alcohol, Maltodextrin, Sorbitan Stearate, Papain, Angelica Acutiloba Root Extract, Bilberry (Vaccinum Myrtillus)*, Camphor, Saposhnikovia Divaricata Root Extract, Lavender (Lavandula Officinalis), Eucalyptus (Eucalyptus Globulus*, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Vitamin C (ascorbyl Glucoside), Thioctic Acid, Vitamin B5 (Tocopherol), Sage (Salvia Officinalis)*, Sorbic Acid, Limonene, Pinus Pinaster Bark Oligomeric Proanthocyanidins, Spirulina, Linalool. *Organic Ingredient

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura