Kategorite See All >

Radiant Day Shield

The Organic Pharmacy (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
8,820.00Lekë /30 mL
Cmimi ulur:
7,090.00Lekë /30 mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

The Organic Pharmacy - Radiant Day Shield

Radiant Day Shield nga The Organic Pharmacy është serum ultra i lehtë me shkëlqim ndihmon në parandalimin nga rrezatimi Ultraviolet ndërsa ekstrakti i  margaritarit i jep menjëherë shkëlqim fytyrës.

Ky serum zbardh lëkurën, e mbron atë nga ndotja si dhe nga rrezet UV.

 

Testuar klinikisht  (18% zvogëlim i TEWL (Humbja e Ujit Trans Epidermal) vlerësuar pas 28 ditësh të aplikimit një herë në ditë.

Aktiviteti antioksidues i konfirmuar nga testi in vitro.

Rrit ndjeshëm shkëlqimim e lëkurës  (+ 26%) rezultati shihet 20 minuta pas një aplikimi të vetëm.


62% Organike.

 

Veçori të produktit:

-Vaji i Shegës: ka efekt antioksidant, I siguron lëkurës Omega, një acid yndyror që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga ndotja e ambientit.

-Vaj Jojoba: rregullon prodhimin e Sebumit në lëkurë.

-Qelizat staminale të rrushit: ruajnë ekuilibrin e qelizave të lëkurës dhe rigjenerojnë indet e dëmtuara.

 

Përdorimi:

Aplikojeni një pikë në fytyrë, në qafë dhe dekolte çdo mëngjes.

 

Përbërësit

*Aloe Barbadensis Leaf Juice, Zinc Oxide (nano), Caprylic/Capric Trygliceride, Dicaprylyl Carbonate, Aqua (Water), Cetearyl Olivate, *Glycerin, Sorbitan Olivate, Mica, Polyhydroxystearic Acid, Titanium Dioxide (nano), Isomalt, Benzyl Alcohol, *Rosa Canina Fruit Oil, *Simmondsia Chinensis Seed Oil, Silica, Parfum (Fragance), Isostearic Acid, *Punica Granatum Seed Oil, Salicylic Acid, Xanthan Gum, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Sorbic Acid, Lecithin, Vitis Vinifera Cell Extract, Sodium Benzoate, Geraniol, Citronellol, Citral, D-Limonene, Linalool, Eugenol, CI 77491, CI 77891 (Titanium Dioxide)

*Ingredients from organic farming

 

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura