Kategorite See All >

ReConnect

Vitae Health Innovation (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
2,100.00Lekë /15 Tableta

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Vitae Health Innovation - ReConnect

ReConnect është një shtesë ushqimore për të ndihmuar në përmirësimin e performancës njohëse dhe uljen e lodhjes fizike dhe lodhjes mendore. Është një kombinim i bazuar në NADH (Co-E1), koenzima Q10, serinë dhe vitaminë C. Nëse përjetoni stres dhe lodhje mendore, duke ju ndaluar të arrini performancën maksimale ose nëse keni shumë punë ose gjatë periudhës së provimeve, duke i kombinuar këto përbërësit është zgjidhja që ju nevojitet, pasi do të përmirësoni performancën njohëse, duke zvogëluar stresin dhe do të ndjeheni më pak të mbingarkuar në fund të ditës.

ReConnect është një formulim unik i zhvilluar nga Vitae Health Innovation në bashkëpunim me Fakultetin e Farmacisë të Universitetit të Barcelonës dhe i testuar klinikisht në Hospital de la Vall d’Hebron. Rezultatet janë botuar në revista shkencore me ndikim të lartë.

Fuqia antioksiduese - ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit nervor.Ndihmon për të përmirësuar përqendrimin, shkathtësinë mendore dhe kujtesën Përmirëson performancën njohëse dhe zvogëlon lodhjen. Nuk ka efekt stimulues.

 

Përdorim i Sygjeruar

Merrni 1 ose 2 tableta në ditë 30 minuta para ngrënies, mundesisht ne mëngjes me stomakun bosh dhe me një gotë të madhe uji.

 

Përbërësit

NADH - një koenzimë që kombinohet me Q10, rrit prodhimin e energjisë qelizore ose ATP (cikli i Krebs). Antioksidant i përfshirë në sintezën e neurotransmetuesve (dopamina, serotonina, adrenalina dhe noradrenalina). Për atletët, plotësimi me NADH, ndihmon në sigurimin e muskujve me më shumë forcë, rezistencë dhe kapacitet rikuperimi, për njerëzit me një kërkesë të lartë mendore, ndihmon në përmirësimin e aftësive njohëse.

Koenzima Q10 - prodhon 95% të energjisë (ATP) të organizmit dhe është thelbësore në procesin e frymëmarrjes qelizore. Ajo gjithashtu ka aktivitet antioksidant që në nivelin neuronal, është treguar se zvogëlon sëmundjet neurodegjenerative që lidhen me dëmtimin oksidativ neuronal. Është gjithashtu thelbësore për mirëmbajtjen e enëve të gjakut dhe muskujve të zemrës.

Vitamina C: antioksidant thelbësor për trupin tonë. Ndihmon në funksionimin korrekt të sistemit nervor dhe zvogëlon dëmtimin e shkaktuar nga kimikatet dhe ndotësit përmes neutralizimit të radikalëve të lirë. Gjithashtu zvogëlon presionin e gjakut dhe parandalon shfaqjen e sëmundjeve vaskulare.

Serina - aminoacid kryesor për komunikimin midis qelizave nervore duke përmirësuar përqendrimin, të mësuarit, memorizimin dhe gjendjet depresive.

 

Sasia: 15 Tableta

 Kujdes

Nuk rekomandohet për fëmijët nën 12 vjeç, as gjatë shtatzënisë ose gjidhënies.

 

Nëse merrni ilaçe kundër depresionit ose ilaçe antipsikotike, konsultohuni me mjekun tuaj.

 

Pa gluten, pa laktozë, pa sheqer, pa sorbitol dhe pa fruktozë.

 

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura