Kategorite See All >

Sun System Baby Comfort Fluid Spf 50+

RILASTIL (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
2,460.00Lekë /50mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

RILASTIL - Sun System Baby Comfort Fluid Spf 50+

Ky mbrojtës nga dielli për fëmijët vjen në formë emulsioni të lëngët dhe përthithet me lehtësi nga lëkura.

Mbrojtësi i diellit vjen me një teksturë të lehtë.

Formula e tij është e ideuar për tu përshtatur veçanërisht fëmijëve me lëkurë tepër sensitive me tendencë për të shfaqur alergji të quajtura ndryshe lëkura atopike, lëkurave alergjike ndaj rrezeve të diellit ndaj parfumeve apo kimikateve.

Veçoritë e produktit

Produkti është rezistent ndaj ujit dhe mund të përdoret duke filluar nga foshnjat e deri tek fëmijët më të rritur. Siguron mbrojtje të gjerë ndaj rrezeve UVB/UVA. Përmban filtra fizikë dhe mundëson mbrojtje edhe ndaj ekspozimeve për një kohë të gjatë në diell.

Me aplikimin e tij parandaloni djegjet e lëkurës, formimin e njollave dhe skuqjeve nga dielli. Produkti është testuar nga mjekë dermatolog dhe pediatër, është hipoalergjik.

Testuar për Nikel, Krom, Kobalt, Mërkur, Paladium.

Nuk përmban derivate të drithërave, parfume, ngjyrues apo kimikate.

Nuk bllokon poret e lëkurës.


Përbërësit

Cyclopentasiloxane • Aqua (Water) • Zinc Oxide (Nano) • C12-15 Alkyl Benzoate • Titanium Dioxide (Nano) • Dibutyl Adipate • Diethylhexyl Carbonate • Cyclohexasiloxane • PEG-30 Dipolyhydroxystearate • Butyloctyl Salicylate • Bis-Stearyl Dimethicone • PEG-10 Dimethicone • Polymethyl Methacrylate • Silica • Sodium Chloride • Propanediol • Disteardimonium Hectorite • Glycerin • Bisabolol • Triethoxycaprylylsilane • Dimethicone • Artemisia umbelliformis Extract • Buddleja davidii Leaf Extract • Peucedanum ostruthium Leaf Extract • Polyhydroxystearic Acid • Glyceryl Stearate • Caprylyl Glycol • Caprylhydroxamic Acid • Dimethiconol • Disodium EDTA • Oryzanol • Schizandra chinensis Fruit Extract • Pinus pinaster Bark/Bud Extract • Tocopheryl Acetate • Ethylhexylglycerin • Diglycerin • PEG-8 • Tocopherol • Sodium Benzoate • Ascorbyl Palmitate • Potassium Sorbate • Ascorbic Acid • Citric Acid.


Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura