Kategorite See All >

Super Serum 10 - The Universal Age Defying Concentrate

NUXE (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
8,900.00Lekë /30 mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Nuxe – Super Serum 10 - The Universal Age Defying Concentrate

Një bashkim i ekspertizës së Laboratoire NUXE në vajrat botanik dhe kujdesin për lëkurën kundër plakjes, ky serum me Acid natyror Hialuronik është i mbushur me mijëra mikro-sfera të Vajrave Botanik të fraksionuar. Ai stimulon mekanizmat ripërtrirës të lëkurës duke reduktuar rrudhat, njollat e errëta dhe vijat e holla të lëkurës.

95% e përbërësve janë me origjinë natyrore.

Pas përdorimit të këtij serumi luksoz, fytyra juaj është e butë dhe më e lëmuar.

 

Veçori të produktit

-Redukton pamjen e rrudhave në lëkurë.

-Minimizon vijat e holla në lëkurë.

-Largon njollat e errëta.

-Rimbush lëkurën.

-Rikthen shkëlqimin e lëkurës.

-Acid natyror hialuronik: i marrë duke përdorur bioteknologjinë botanike, ky acid hialuronik absorbohet shpejt në lëkurë për të stimuluar mekanizmat e tij ripërtrirës.

-Mijëra mikro-sfera të Vajrave Botanik të fraksionuar: ato kapsulohen natyrshëm një nga një në formën e mikro-sferave të cilat shkrihen në lëkurë gjatë aplikimit.

-Kompleksi botanik i patentuar (FR) me qeliza të Edelweiss: një proces botanik bioteknologjik, kulturë qelizore në një laborator, përdoret për të shumëzuar qelizat vendase të Edelëeiss nga një fragment i vogël i bimës. Efektshmëria e tyre kundër plakjes është subjekt i patentuar.

 

Testuar klinikisht.

Testi është kryer në disa femra të cilat pas disa javësh përdorim 84% prej tyre ndjen lëkurën e tyre më të butë, 74% prej tyre thanë se lëkura e tyre ishte më e fortë, 81% të femrave thanë se lëkura e tyre ishte e uniformizuar dhe njollat e errëta ishin reduktuar.

 

Përdorimi

Aplikojeni serumin në fytyrë, në qafë dhe në dekolte në mëngjes dhe/ose në mbrëmje duke e masazhuar butësisht lëkurën.


Përbërësit

 AQUA/WATER, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BETAINE, PROPANEDIOL, NIACINAMIDE, PENTYLENE GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CASTOR* OIL/IPDI COPOLYMER, LEONTOPODIUM ALPINUM CALLUS CULTURE EXTRACT, CARBOMER, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM/FRAGRANCE, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, HYALURONIC ACID, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, SODIUM HYALURONATE, PASSIFLORA INCARNATA EXTRACT, ALCALIGENES POLYSACCHARIDES, BENZYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, DEHYDROACETIC ACID [N4601/A]. * Dérivé d’huile de ricin


 


Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura