Kategorite See All >

Toleriane Sensitive Fluid

LA ROCHE-POSAY (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
2,900.00Lekë /40mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(0 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

LA ROCHE-POSAY-  Toleriane Sensitive Fluid 40mL

Hidratues i ri me prebiotik për fytyrën i përshtatshëm për lëkura të ndjeshme, lëkura mikes, të yndyrshme dhe madje per fëmijë.

Për lëkurën e ndjeshme, është e rëndësishme jo vetëm për të rigjeneruar barrierën e lëkurës, por edhe për të mbajtur mikrobiomën në ekuilibër. Ky është roli i prebiotikut: krijimi i një pengese mikrobiologjike të padukshme që vepron për të mbrojtur lëkurën në mënyrë natyrale. Ideale për hidratimin e lëkurës deri në 48 orë, rigjenerimin e barrierës së lëkurës dhe qetësimin e lëkurës nga irritimet për shkak të thatësisë.

Veçori të produktit

83% e përbërësve aktivë kanë efekt mbrojtës dhe qetësues:

- [Glicerina] për të hidratuar lëkurën 48h

- [Vitamina B3] për një efekt qetësues

- [Uji termik i La Roche-Posay] për të qetësuar acarimin e lëkurës

13% e përbërësve plotësues për të ofruar një aplikim të rehatshëm të produktit dhe ruajtjen e cilësisë së formulës.

0% parfum - alkool.

Shumë i tolerueshëm, i testuar edhe nën kontrollin dermatologjik dhe pediatrik te fëmijët dhe foshnjat.

Nuk bllokon poret

Përdorimi

Aplikojeni në mëngjes dhe / ose darkë në fytyrë dhe qafë të pastër.


Përbërësit

: AQUA / WATER / EAU • CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • GLYCERIN • PROPANEDIOL • PENTYLENE GLYCOL • NIACINAMIDE • AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE • CAPRYLYL GLYCOL • CITRIC ACID • XANTHAN GUM.

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura