Kategorite See All >

Whitening Solution

AESTHETICO (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
6,025.00Lekë /30mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

AESTHETICO -  Whitening Solution

Whitening Solution është një serum në forme xheli për zbardhjen e lëkurës së hiperpigmentuar dhe me njolla.

I përbërë nga kombinimi  i Vitaminës C dhe ekstrakte unike bimore bëjnë të mundur mbrojtjen e lëkurës nga stresi oksidativ dhe zbardhjen e  saj. Në të njëjtën kohe ky serum mbron dhe ushqen lëkurën.

  • Ekstrakti Kigelia-Africana, ka efekt antioksidant dhe mbrojtës.

Pas aplikimit, lëkura do marrë ton uniform, do jetë e butë, e ushqyer dhe me shkëlqim.

Veçoritë e produktit

Solucion i cili kur përdoret në mënyrë periodike zgjidh problemet me njollat kafe të lëkurës dhe problemet e depigmentimit. Ekstraktet e bimëve përmbajnë frenues së tirosinazës, enzima kyce që nuk lejon formimin e melaninës.Kombinim I ekstrakteve bimore dhe Vitaminës C mbështesin procesin zbardhues dhe mbrojnë kundër stresit oksidativ. Gjithashtu mundëson penetrimin e lëndëve aktive në epidermë.

Sasia: 30mL

Përdorimi

Aplikojeni në mëngjes dhe darkë në fytyrë të pastër.
Përdoreni në formën e një kure për rreth 8 jave ne zonat e interesuara.
Këshillohet pas përdorimit në mëngjes të një kremi me faktor mbrojtës.

Përbërësit

AQUA, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, HEXYLRESORCINOL, KIGELIA AFRICANA FRUIT EXTRACT, BOERHAVIA DIFFUSA ROOT EXTRACT, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, PHENOXYETHANOL, GLYCOLIC ACID, PROPANEDIOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM CITRATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, ASCORBYL PALMITATE, GLYCERYL STEARATE, GLYCERYL DISTEARATE, CITRIC ACID, BHT

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura