Kategorite See All >

Zinc Gluconate Ampoules

DERMACEUTIC (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
10,920.00Lekë /10 x 3mL
Cmimi ulur:
8,736.00Lekë /10 x 3mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

DERMACEUTIC - Dermastir Ampoules – Zinc Gluconate

Dermastir Ampoules me Zinc Gluconate. Glukonati është një përbërje jonike e përbërë me 2 mole glukonat për çdo mol të zinkut. Zinku është një element i rëndësishëm. Sasia që ne na nevojitet në trupin tonë është e vogël, por mjaft e rëndësishme.

Zinku ka veti:

Shëron plagët dhe irritimet e ndryshme në lëkurë

Trupi ka nevojë për Zinkun për sintezën e kolagjenit

Astringent: Zinku është një astringen i mirë i poreve të lëkurës duke bërë të mundur zvogëlimin e tyre.

E përthan lëkurën dhe vepron si një anti-imfiamator i mirë.

Parandalon aknet

Riparon indet e dëmtuara, balancon prodhimin e sebumit (yndyrës).

Sasia: 10 x 3mL

Përdorimi

Hiqni majën e ampulës dhe aplikojeni në lëkurë ose duke e përzier me kremin tuaj hidratues. Masazhojeni në mënyrë delikate deri në përthithjen totale.

Programi normal: Aplikoni nje ampulë çdo 7 ditë për një muaj.

Programi intensiv: Aplikoni një ampulë çdo 3 ditë për një muaj. Mos u ekspozoni ne diell pas aplikimit.

Përbërësit

AQUA, ALCOHOL DENAT. , ZINC GLUCONATE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CAMPHOR, CAPRYLYL GLYCOL, HYDROXYETHYLCELLULOSE, XANTHAN GUM, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL, CI 19140 (YELLOW 5, CI 42090 (BLUE 1).

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura