Xhel për mbresë

Detaje mbi produktin GEL GJREME Trajtim për keloidet e plagëve hipertrofike për pas operacioneve apo aksidenteve. Është...
Shitësi: FROIKA
Disponueshmëria: Në magazinë
Lek 2,990 ALL
Lek 2,990 ALL
Të lutem nxito! Vetëm 5 ka mbetur në magazinë
Nëntotali: Lek 2,990
10 klientë po e shikojnë këtë produkt

Transport falas

Transporti standard falas për porositë mbi 5000 Lekë

Parashikohet të dorëzohet më 12/01/2022 - 15/10/2022.

Kthime Falas

Mëso më shumë.
Xhel për mbresë

Shitësi: FROIKA

Xhel për mbresë

Lek 2,990

Shitësi: FROIKA

Xhel për mbresë

Lek 2,990

Detaje mbi produktin
GEL GJREME
Trajtim për keloidet e plagëve hipertrofike për pas operacioneve apo aksidenteve.

Është një xhel silikoni që krijon një shtresë statike-elektrike të ngjashme me të, të papërshkueshme nga uji në lëkurë që çorganizon akumulimin e fibrileve të kolagjenit në ind. Froika Scar Gel zvogëlon në mënyrë efektive vëllimin dhe trashësinë e plagëve dhe keloideve të sëmundjeve nga operacioni, aksidenti, djegiet ose puçrrat, duke mos marrë në të njëjtën kohë pamjen e tyre. Ndihmon gjithashtu me hiperpigmentimin. Aplikohet në çdo vend, dhe shenjat në fytyrë/trup që është e vështirë të aplikohen fletët e silikonit. Bllokon rrugë e baktereve dhe papastërtive pa penguar sherimin e zonave. Redukton irritimet dhe prekin.
Lehtësoni kruajtjen ose ndjesinë e djegies që mund të shoqërojë plagët.

Perberesit aktive
Ekstrakti Allium Cepa\r\n : Ka veprim antitimitonik dhe pengon e fibroblasteve që prodhojnë kolagjenin
Flavonoidet : Kontribuojnë në reduktimin e irritimeve dhe ndikimeve
Vitamina E : Veprim antioksidant dhe qetësues
ω-3, ω-6 acide yndyrore etj. : Veprim zbutës, zbutës, shërues dhe antiinflamator

Aplikimi Froika Scar Gel mund të plotësojë dosjen pas shërimit të plotë dhe si një herë në plagë të hapura.

Përdorni xhel dy herë në ditë në lëkurë të pastër dhe të thatë. Vendosni një sasi të vogël xheli në e gishtit dhe aplikoni majën e gjithë gjatësisë së lekures se demtuar. Masazhojeni për disa minuta, duke ushtruar presion të lehtë në lëkurë, derisa të përthithet.

Politika e Kthimit

Ju mund t'i ktheni shumicën e artikujve të rinj, të pahapur brenda 30 ditëve pas dorëzimit për një rimbursim të plotë. Ne do të paguajmë gjithashtu kostot e transportit të kthimit nëse kthimi është rezultat i gabimit tonë (keni marrë një artikull të pasaktë ose me defekt, etj.).

Ju duhet të prisni që të merrni rimbursimin tuaj brenda katër javësh nga dhënia e paketës tuaj dërguesit të kthimit, megjithatë, në shumë raste do të merrni një rimbursim më shpejt. Kjo periudhë kohore përfshin kohën e tranzitit që ne të marrim kthimin tuaj nga dërguesi (5 deri në 10 ditë pune), kohën që na duhet për të përpunuar kthimin tuaj pasi ta marrim atë (3 deri në 5 ditë pune) dhe kohën që duhet banka juaj për të përpunuar kërkesën tonë për rimbursim (5 deri në 10 ditë pune).

Nëse keni nevojë të ktheni një artikull, thjesht identifikohuni në llogarinë tuaj, shikoni porosinë duke përdorur lidhjen "Përfundoni porositë" nën menynë Llogaria ime dhe klikoni butonin "Kthejeni artikullin(ët). Ne do t'ju njoftojmë me e-mail për rimbursimin tuaj pasi të kemi marrë dhe përpunuar artikullin e kthyer.

Transporti

Ne mund të dërgojmë në pothuajse çdo adresë në botë. Vini re se ka kufizime për disa produkte dhe disa produkte nuk mund të dërgohen në destinacione ndërkombëtare.

Kur bëni një porosi, ne do të vlerësojmë datat e transportit dhe dorëzimit për ju bazuar në disponueshmërinë e artikujve tuaj dhe opsionet e transportit që zgjidhni. Në varësi të ofruesit të transportit që zgjidhni, vlerësimet e datës së transportit mund të shfaqen në faqen e kuotave të transportit.

Ju lutemi vini re gjithashtu se tarifat e transportit për shumë artikuj që ne shesim janë të bazuara në peshë. Pesha e çdo artikulli të tillë mund të gjendet në faqen e tij të detajeve. Për të pasqyruar politikat e kompanive të transportit që ne përdorim, të gjitha peshat do të rrumbullakosen në paundin tjetër të plotë.

Produkte të ngjashme

Produktet e shikuara së fundmi