Çorape Eksfoliuese

Parasoftin Çorape Peeling janë zgjidhja më inovative për kujdesin e lëkurës të shputave të këmbëve. Përbërësit e Parasoftin...
Brandi: Parasoftin
Gjendja: Ka gjendje
Kategoria e produktit: Dermokozmetika
Lek 900 ALL
Lek 900 ALL
Mbylle porosinë vetëm 10 kanë ngel në stok!
Size: 1 palë
Subtotal: Lek 900
10 customers are viewing this product

Posta falas

Posta falas për porosi me vlerë mbi 5000 Lekë

Lexo politikat e kthimit

Mëso më shumë
Çorape Eksfoliuese

Vendor: Parasoftin

Çorape Eksfoliuese

Lek 900

Vendor: Parasoftin

Çorape Eksfoliuese

Lek 900
Size: 1 palë

Parasoftin Çorape Peeling janë zgjidhja më inovative për kujdesin e lëkurës të shputave të këmbëve. Përbërësit e Parasoftin depërtojnë dhe zbusin shtresën e ashpërsuar të epidermës, duke shkaktuar rrjepje (largim të qelizave të vdekura) dhe duke larguar kallot.
Acidet AHA/BHA në mënyrë efikase eksfoliojnë lëkurën në thellësi dhe nxisin rigjenerimin e lëkurës.

Kompleksi i ekstrakteve bimore si kaktusi, dardha, limoni, rrushi dhe ananasi, së bashku me urenë dhe alantoinën hidratojnë lëkurën e thatë dhe ndihmojnë në rigjenerimin e saj.
Përbërësit e produktit janë përzgjedhur me kujdes dhe në mënyrë që të sigurohet hidratim intensiv i këmbëve, duke përmirësuar pamjen.

Përdorimi:

1. Largoni ngjyrën e lyer nga thonjtë dhe bizhuteritë nga këmbët para aplikimit.
2. Priteni me kujdes paketimin e solucionit dhe përhapeni atë në mënyrë të barabartë nëpër çorape.
3. Vishini çorapet dhe mbajini ato për 60-90 minuta. Për lehtësi dhe komoditet, vishni çorape të holla sipër.
4. Shpëlani tërësisht këmbët me ujë dhe sapun pas aplikimit.

Paralajmërim:

Produkti është i dedikuar posaçërisht për aplikim në këmbë. Nuk duhet aplikuar në pjesët e tjera të trupit.
Përdoreni produktin menjëherë pas hapjes së paketimit.
Hidheni produktin pas aplikimit. Produkti është i dedikuar për vetëm një aplikim.
Nuk duhet përdorur në thonj të lyer.
Produkti duhet përdorur sipas udhëzimit. Sipas nevojës, proçedura mund të përsëritet pas 30 ditësh nga aplikimi i parë dhe jo më herët.
Përdorimi në lëkurë të irrituar, të ndjeshme apo lëkurë të dëmtuar duhet të shmanget.
Mos e përdorni nëse jeni të ndjeshëm ndaj ndonjerin prej përbërësve të produktit. Para aplikimit, vendosni një sasi të vogël të solucionit në lëkurë për të eleminuar mundësinë e reaksionit alergjik.
Në rast se paraqitet ndonjë reaksion në formë irritimi, kruarje apo skuqje në lëkurë, aplikimi i produktit duhet të ndërpritet.
Produkti duhet të ruhet në paketimin original në temperaturë dhome larg dritës dhe nxehtësisë. Të ruhet larg kontaktit me fëmijët.
Nuk duhet të përdoret në pacientë me diabet, myk apo ekzemë.
Shmangni kontaktin me sytë dhe mukozën. Në rast kontakti me sytë dhe mukozën, shpëlajeni me sasi të madhe të ujit.
Në rast të acarimit, irritimit në formë të pickimit apo djegies, kruarjes apo skuqjes në vendin e aplimit, ndërpriteni përdorimin e produktit.

Përbërësit:

Alcohol Denat., Aqua, Propylene Glycol, Lactic Acid, Glycolic Acid, Urea, Sodium Lactate, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Betaine, Parfum, Passiflora Edulis Fruit Extract, Allantoin, Citrus Limon Fruit Extract, Menthol, Mel Extract, Opuntia Ficus-Indica Extract, Pyrus Communis Fruit Extract, Ananas Sativus Fruit Extract, Vitis Vinifera Fruit Extract, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Citronellol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, Sodium Bisulfite

Nuk ka informacion shtesë për këtë produkt.

Dërgesa të shpejta në Shqipëri dhe Kosovë

Për të gjitha porositë me vlerë mbi 5000 Lekë posta është falas, brenda territorit të Shqipërisë, kurse për Kosovën për të perfituar postën falas porosia duhet të jetë më e madhe se 80 Euro

Politikat e kthimit

Nëse dëshironi të ktheni një produkt brenda 14 ditëve, jeni të lirë ta bëni këtë tek ne. Fillimisht, na kontaktoni për të njoftuar për kthimin që dëshironi të bëni. Mund të na kontaktoni me email ose telefon. Të dhënat tona të kontaktit mund t’i gjeni edhe në faqen tonë duke klikuar opsionin “KONTAKTE”. Më pas, plotësoni faturën e blerjes duke përfshirë emrin e produktit të kthyer dhe arsyen e kthimit. Me faturën e plotësuar, mund ta dërgoni produktin në adresën tonë. Ju mund ta dorëzoni produktin vetë fizikisht në pikat tona të shitjes, ose mund ta dërgoni me postë në adresën tonë: Aoos shpk Tiranë, Farkë, Mjull Bathore, Rruga e Elbasanit, Objekti Nr. 4, përballë TEG. Ne jemi gjithashtu të gatshëm të informojmë postën që të vijë ta marrë produktin tek ju. Në këto raste, ju do të keni mundësi të paguani çmimet preferenciale që ne kemi për dërgimin e produktit. Kostoja e dërgesës është 200 Lekë. Faleminderit që zgjodhët Aoos.

Related Products

Recently Viewed Products