Açai 500mg

Detaje mbi produktin Alta Natura – Açai Açai wshtw produkti ideal për menaxhimin dhe balancimin e peshës...
Brandi: Alta Natura
Availability: Jashtë stokut
Lek 2,000
Lek 2,000
Please hurry! Only 0 left in stock
Subtotal: Lek 2,000
10 customers are viewing this product

Free Shipping

Free standard shipping on orders over $99

Estimated to be delivered on 12/01/2022 - 15/10/2022.

Free Returns

Learn More.

Covid-19 Shipping Delay Notice

Açai 500mg

Açai 500mg

Lek 2,000

Açai 500mg

Lek 2,000

Detaje mbi produktin
Alta Natura – Açai
Açai wshtw produkti ideal për menaxhimin dhe balancimin e peshës trupore. Përbërësit aktivë që përmbahen në ekstraktin e thatë të Açai nxisin metabolizmin e lipideve dhe karbohidrateve. Ka veprim antioksidues. Për të luftuar në mënyrë efektive radikalet e lira është thelbësore të ndihmoni trupin edhe nga brenda.
Açai është shtesë ushqimore me bazë Açai, e cila ka qenë gjithmonë e njohur për efektet e saj antioksiduese. Lufton radikalet e lira dhe plakjen e parakohshme me një vlerë të barabartë me rreth 30 herë vetitë antioksiduese të verës së kuqe.

Palma arbore Açaí (Euterpe oleracea) që i përket familjes Arecaceae, tipike për pyjet veriore të Brazilit por më pas u kultivua në të gjithë Amerikën e Jugut. Çdo frut Acai duket me ngjyrë vjollcë e ngjashme me një rrush të zi të madh, por me më pak tul dhe një farë të vetme që përfaqëson rreth 80% të të gjithë vëllimit.
Ky produkt ka veti të ndryshme si veprimi hipokolesterolemik i acidit oleik, i aftë për të ulur nivelet e LDL-C në gjak duke luftuar arteriosklerozën dhe sëmundjet e shumta kardiovaskulare; vetitë stabilizuese të membranave qelizore të lidhura me acidin linoleik omega-6 dhe veprimi anti-inflamator (anti COX1, anti COX-2 dhe NOS).

Ilaçi përbëhet nga manaferrat që tregojnë një përmbajtje të lartë të antocianidinave, glikozideve relative dhe polifenoleve të tjera të përqendruara kryesisht në lëvozhgë. Përmban minerale të larta (veçanërisht Ca dhe Fe), vitaminave A dhe C, fibra dhe phtosterols. Nga ana tjetër, përmbajtja e proteinave dhe lipideve është më e lartë me phtosterole dhe acide yndyrore, kryesisht të pangopura (56% të acidit oleik) dhe të pangopura (12.5% të acidit linoleik), krahasuar me acidet yndyrore të ngopura (24% të palmitit acid). Për më tepër, ka sasi të rëndësishme të acideve organike (ellagjike, vanilike, hidrobenzoike, syrigike, ferulike, dhe mbi të gjitha omega-9).

Përdorimi
Rekomandohet të merren dy deri në katër tablet në ditë.

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.Donec pretium egestas sapien et mollis. Pellentesque diam dolor cosmopolis etos lobortis.

Comodous:
Comodous in tempor ullamcorper miaculis
Mattis laoreet:
Pellentesque vitae neque mollis urna mattis laoreet.
Divamus de ametos:
Divamus sit amet purus justo.
Molestie:
Proin molestie egestas orci ac suscipit risus posuere loremous

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Drostique Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos
Pharetro Lorem Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Milancelos Donec pretium egestas sapien et mollis
Pellentesque Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras
Proin Molestie Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Cosmopolis Donec pretium egestas sapien et mollis

Related Products

Recently Viewed Products