Altruist - Family Sun Spray

Krem mbrojtës në format 250 ml, Family Sunspray SPF50 me një mbrojtje UVA me 5 yje (PPD...
Brandi: ALTRUIST
Availability: Jashtë stokut
Lek 1,750
Lek 1,750
Please hurry! Only 0 left in stock
Subtotal: Lek 1,750
10 customers are viewing this product

Free Shipping

Free standard shipping on orders over $99

Estimated to be delivered on 12/01/2022 - 15/10/2022.

Free Returns

Learn More.

Covid-19 Shipping Delay Notice

Altruist - Family Sun Spray

Altruist - Family Sun Spray

Lek 1,750

Altruist - Family Sun Spray

Lek 1,750

Krem mbrojtës në format 250 ml, Family Sunspray SPF50 me një mbrojtje UVA me 5 yje (PPD 48) krijuar nga dermatologu Dr. Andrew Birnie. Spraji SPF50 është i përshtatshëm për të gjithë familjen, duke përfshirë foshnjat (+6 muajsh) dhe fëmijët. Produkti vjen në një format të ri me spërkatje, i cili siguron aplikim më të lehtë. Me formulimin e tij, ky krem kundër diellit është i përsosur për një ditë në plazh, pa pasur nevojë të mbani shumë SPF të ndryshëm. Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezatimit UVA dhe UVB, duke tejkaluar standardet e BE-së. Formula është projektuar për lëkurë të ndjeshme dhe është pa aromë dhe parabene.
Cruelty free | Coral friendly | Vegan
Aplikoheni me bollëk 20 minuta përpara se të dilni nga shtëpia. Riaplikoheni shpesh. Shmangni kontaktin me sytë.
Lista e plotë e përbërësve:
Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Dicaprylyl Ether, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Hexylene Glycol, Diethylhexyl Butamido Triazone, Ethylhexyl Triazone, Sodium Stearoyl Glutamate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Microcrystalline Cellulose, Caprylyl Glycol, Cetearyl Alcohol, Decylene Glycol, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Tocopherol

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.Donec pretium egestas sapien et mollis. Pellentesque diam dolor cosmopolis etos lobortis.

Comodous:
Comodous in tempor ullamcorper miaculis
Mattis laoreet:
Pellentesque vitae neque mollis urna mattis laoreet.
Divamus de ametos:
Divamus sit amet purus justo.
Molestie:
Proin molestie egestas orci ac suscipit risus posuere loremous

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Drostique Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos
Pharetro Lorem Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Milancelos Donec pretium egestas sapien et mollis
Pellentesque Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras
Proin Molestie Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Cosmopolis Donec pretium egestas sapien et mollis

Related Products

Recently Viewed Products