Anti Comedone Cream

Detaje mbi produktin Pharmaceris - Anti Comedone Cream Krem i bazuar në një kombinim të acidit shikimik...
Brandi: Pharmaceris
Gjendja: Ka gjendje
Lek 2,965 ALL
Lek 2,965 ALL
Mbylle porosinë vetëm 5 kanë ngel në stok!
Subtotal: Lek 2,965
10 customers are viewing this product

Posta falas

Posta falas për porosi me vlerë mbi 5000 Lekë

Lexo politikat e kthimit

Mëso më shumë
Anti Comedone Cream

Vendor: Pharmaceris

Anti Comedone Cream

Lek 2,965

Vendor: Pharmaceris

Anti Comedone Cream

Lek 2,965

Detaje mbi produktin
Pharmaceris - Anti Comedone Cream
Krem i bazuar në një kombinim të acidit shikimik dhe kripërave të acidit azaleik me veprim plotësues kundër pikave të zeza dhe zbardhjen e ngjyrës. Rregullon procesin e eksfolimit dhe zhbllokon poret e bllokuara, duke mbështetur lirimin e sebumit. Formula e koncentruar zvogëlon numrin dhe madhësinë e pikave të zeza të hapura dhe të mbyllura, ndërsa ngushton intensivisht poret dhe zvogëlon dukshmërinë e shenjave të akneve. Preparati normalizon fort sasinë e sebumit të sekretuar, falë të cilit në mënyrë efektive parandalon shkëlqimin e shëmtuar të lëkurës dhe formimin e lezioneve të reja të akneve. Niacinamidi në krem ka një efekt shumëdrejtues, duke zbutur njollën e akneve dhe qetësimin e skuqjes dhe duke mbështetur rigjenerimin e lëkurës.
Pas 3 javësh përdorimi, lëkura hidratohet, tonifikohet dhe zbutet intensivisht.
Perberesit.
• Acidi shikimik ka një efekt të fortë antibakterial dhe anti-akne dhe hap poret. Përveç kësaj, hidraton dhe rigjeneron lëkurën, duke e lënë atë të lëmuar në prekje. Në mënyrë efektive pengon aktivitetin e tirozinazës, e cila është e përfshirë në procesin e formimit të melaninës. Si rezultat, zvogëlon në mënyrë efektive zbardhjen e akneve dhe parandalon formimin e tyre.

• Azeloglicina është një molekulë që kombinon acidin azelaik dhe glicinë, e cila është më e butë për lëkurën sesa acidi i pastër azelaik dhe ka veti më të mira hidratuese të lëkurës. Redukton sekretimin e sebumit, duke penguar shkëlqimin e lëkurës. Hidraton dhe zbut lëkurën, duke përmirësuar elasticitetin dhe densitetin e saj. Azeloglicina ka aftësinë të frenojë aktivitetin e enzimës tirozinazë dhe të reduktojë prodhimin e melaninës. Si rezultat, ai lehtëson njollën dhe parandalon formimin e të rejave, duke vepruar në mënyrë më efektive se arbutina ose acidi kojic.

• Niacinamidi vepron kundër akneve për shkak të vetive të tij anti-inflamatore dhe normalizon sekretimin e sebumit. Përmirëson strukturën e lëkurës dhe ka veti kundër plakjes, ndërsa zbardh njollat.
SI TË PËRDORET
Aplikojeni kremin çdo mëngjes dhe mbrëmje në lëkurën e pastruar të fytyrës, duke fërkuar zonën e menjëhershme të syve.
Pershtatshme per make-up.

Nuk ka informacion shtesë për këtë produkt.

Dërgesa të shpejta në Shqipëri dhe Kosovë

Për të gjitha porositë me vlerë mbi 5000 Lekë posta është falas, brenda territorit të Shqipërisë, kurse për Kosovën për të perfituar postën falas porosia duhet të jetë më e madhe se 80 Euro

Politikat e kthimit

Nëse dëshironi të ktheni një produkt brenda 14 ditëve, jeni të lirë ta bëni këtë tek ne. Fillimisht, na kontaktoni për të njoftuar për kthimin që dëshironi të bëni. Mund të na kontaktoni me email ose telefon. Të dhënat tona të kontaktit mund t’i gjeni edhe në faqen tonë duke klikuar opsionin “KONTAKTE”. Më pas, plotësoni faturën e blerjes duke përfshirë emrin e produktit të kthyer dhe arsyen e kthimit. Me faturën e plotësuar, mund ta dërgoni produktin në adresën tonë. Ju mund ta dorëzoni produktin vetë fizikisht në pikat tona të shitjes, ose mund ta dërgoni me postë në adresën tonë: Aoos shpk Tiranë, Farkë, Mjull Bathore, Rruga e Elbasanit, Objekti Nr. 4, përballë TEG. Ne jemi gjithashtu të gatshëm të informojmë postën që të vijë ta marrë produktin tek ju. Në këto raste, ju do të keni mundësi të paguani çmimet preferenciale që ne kemi për dërgimin e produktit. Kostoja e dërgesës është 200 Lekë. Faleminderit që zgjodhët Aoos.

Related Products

Recently Viewed Products