Aria Glukometer

Detaje mbi produktin Aria Glukometer (aparat per matjen e glukozes ne gjak) Sistemi Aria është menduar për...
Brandi: Aria
Availability: Jashtë stokut
Lek 2,000
Lek 2,000
Please hurry! Only 0 left in stock
Subtotal: Lek 2,000
10 customers are viewing this product

Free Shipping

Free standard shipping on orders over $99

Estimated to be delivered on 12/01/2022 - 15/10/2022.

Free Returns

Learn More.

Covid-19 Shipping Delay Notice

Aria Glukometer

Aria Glukometer

Lek 2,000

Aria Glukometer

Lek 2,000

Detaje mbi produktin
Aria Glukometer (aparat per matjen e glukozes ne gjak)
Sistemi Aria është menduar për vetë-matjen e pacientit në menaxhimin e diabetit.
Lehtësia e përdorimit dhe menjëhershmëria e reagimeve të koduara me ngjyra e bëjnë atë ideal për të gjithë pacientët.
Falë enzimës GDH të përdorur, Aria është një instrument i gjithanshëm, i përshtatshëm në praktikat klinike, spitale dhe reparte pediatrike.

Parimi i Matjes
Glukoza në gjak matet nga një rrymë elektrike që prodhohet kur gjaku
mostrat përzihen me reagentin (kimikatet speciale) të shiritit të provës. Rryma elektrike
ndryshon me sasinë e glukozës në mostrën e gjakut. Matësi ARIA mat
forca e rrymës elektrike, llogarit nivelin e glukozës në gjak dhe më pas shfaqet
rezultati juaj në miligramë glukozë për decilitër (mg/dL) ose milimole glukozë
për litër (mmol/L).
Pikat e forta te produktit me pershkrim te shkurter:

1. Biochemical Systems International (BSI) eshte kompania e vetme ne Itali dhe midis prodhuesve te stripeve te paket ne Europe, e specializuar ne kimi dhe biokimi, dizajn inxhinierik, industrializim, kontroll cilesie me eksperience 30 vjecare.
2. Produkt i certifikuar, me cilesi sipas standardeve europiane, prodhuar ne Itali
3. Perdorimi i teknologjise enzimatike GDH-FAD siguron saktesine e matjeve dhe parandalon alterimet nga variacionet e oksigjenit ne gjak dhe nderhyrjen nga maltoza dhe galaktoza. Rezultat i sakte dhe i shpejte brenda pak sekondash (5 sekonda)
4. Mundeson analizen e 4 tipe mostrash (per cdo grup moshe):
• Gjak Venoz
• Gjak Arterial
• Gjak Kapilar
• Gjak Neonatal
5. Ekrani i ndricuar per lexim te lehte tematjeve edhe ne rastet e ndricimit te dobet. Rezultatet shoqerohen me nje tregues qe i kombinon me kodet me ngjyra, per manaxhim me te shpejte te vlerave te glukozes ne gjak.
6. Mund te vendosen deri ne gjashte (6) alarme personale per kujtesen e matjeve dhe gjithashtu mundeson vendosjen e nje intervali te personalizueshem te vlerave “I Ulet”, “Normal” dhe “I Larte”
7. Heqje e lehte e fishave prej aparatit (Ejektor i stripeve) per te shmangur kontaminimin dhe njollat e gjakut
8. Aparati ruan 1000 matje ne memorje, perfshire daten dhe oren dhe mundeson perllogartijen e vlerave mesatare 7, 14, 30, 60, 90 dite. Fikje automatike pas 3 minutash.
9. Paketim praktik ne perdorim pasi permban cdo aksesor te nevojshem per vendosjen ne pune te glukometrit Aria; duke filluar nga baterite, canten mbajtese, pajisjen per cpim (lancing device), lanceta per cpim dhe 25 fisha diabeti per testimin e glukozes ne gjak

Paketimi permban:
a. Aparatin mates Aria
b. Manualin e perdorimit
c. Cante mbajtese
d. Pajisje per cpimin (Lancing device)
e. Lanceta sterile per cpimin
f. 2 bateri litiumi sipas modelit te aparatit
g. Aria fisha diabeti per testimin e glukozes ne gjak – sasia 25 fisha (stripe)

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.Donec pretium egestas sapien et mollis. Pellentesque diam dolor cosmopolis etos lobortis.

Comodous:
Comodous in tempor ullamcorper miaculis
Mattis laoreet:
Pellentesque vitae neque mollis urna mattis laoreet.
Divamus de ametos:
Divamus sit amet purus justo.
Molestie:
Proin molestie egestas orci ac suscipit risus posuere loremous

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Drostique Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos
Pharetro Lorem Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Milancelos Donec pretium egestas sapien et mollis
Pellentesque Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras
Proin Molestie Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Cosmopolis Donec pretium egestas sapien et mollis

Related Products

Recently Viewed Products