Cream With Vitamin K 1 %

Detaje mbi produktin Pharmaceris – Cream With Vitamin K 1 % Një preparat për kujdesin e përditshëm...
Brandi: Pharmaceris
Availability: Jashtë stokut
Lek 2,995
Lek 2,995
Please hurry! Only 0 left in stock
Subtotal: Lek 2,995
10 customers are viewing this product

Free Shipping

Free standard shipping on orders over $99

Estimated to be delivered on 12/01/2022 - 15/10/2022.

Free Returns

Learn More.

Covid-19 Shipping Delay Notice

Cream With Vitamin K 1 %

Cream With Vitamin K 1 %

Lek 2,995

Cream With Vitamin K 1 %

Lek 2,995

Detaje mbi produktin
Pharmaceris – Cream With Vitamin K 1 %
Një preparat për kujdesin e përditshëm të lëkurës së ndjeshme me kapilarë të zgjeruar dhe një tendencë për hiperreaktivitet periodik, që shfaqet nën ndikimin e faktorëve të jashtëm, si ndryshimet e papritura të temperaturës, emocionet e forta, konsumimi i alkoolit dhe erëzave pikante.
Rekomandohet për përdorim para dhe pas procedurave mjekësore dhe kozmetike për të forcuar enët e gjakut dhe për të reduktuar skuqjen dhe për të përshpejtuar procesin e rigjenerimit të lëkurës.
Rekomandohet gjithashtu për kujdesin e lëkurës tek njerëzit me tendencë për mavijosje, ekstravazim dhe hije nën sy dhe si një mjet profilaktik për lëkurën e prirur ndaj rosacea.
Preparati me vitaminë K* në përqendrim 1% qetëson shpejt dhe redukton intensitetin e skuqjes së lëkurës dhe dukshmërinë e kapilarëve të zgjeruar.
Redukton eritemën periodike që vjen nga faktorë të jashtëm kronikë dhe intensivë. Përshpejton qartë rigjenerimin e lëkurës pas trajtimeve, qetësimin e acarimit, ndjenjën e tensionit dhe eritemës.
Tregon veti elastike dhe hidratuese.
PËRBËRËSIT
• Vitamina K *
është përgjegjëse për procesin e duhur të koagulimit të gjakut. Vitamina K përshpejton procesin e shërimit të ekimozave nënlëkurore, ekstravazimeve, mavijosjeve ose skuqjeve, si dhe enëve të gjakut të dukshme, të çara dhe të zgjeruara që vijnë nga dëmtimet mekanike ose fizike të mureve të enëve të gjakut.
* epoksi (oksid)
SI TË PËRDORET?
• Përdoreni kremin çdo ditë në sipërfaqen e lëkurës së padëmtuar në vendet qe shikoni ndryshime.
• Aplikoni një shtresë të hollë kremi në lëkurë të pastër dhe të thatë dhe masazhojeni butësisht derisa të përthithet.
• Në periudhën e ndryshimeve të rënda, përdorni dy herë në ditë derisa të zhduken, dhe më pas në mënyrë profilaktike një herë në ditë.
• Në rastin e lëkurës vaskulare, përdoreni për kujdesin e përditshëm.
• Nëse është e nevojshme, pas përdorimit të një kremi me vitaminë K, mund të aplikoni shtesë një krem për kujdesin e lëkurës ( hidratues)
• Në periudhat e ekspozimit të lartë në diell, mos harroni të mbroni nga rrezet UVA dhe UVB.
• Kur përdorni produktin, mund të shfaqen shqetësime të përkohshme dhe acarim të lëkurës, të cilat janë një reagim i natyrshëm ndaj efekteve të shtuara të përbërësve aktivë që përmbahen në krem.

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.Donec pretium egestas sapien et mollis. Pellentesque diam dolor cosmopolis etos lobortis.

Comodous:
Comodous in tempor ullamcorper miaculis
Mattis laoreet:
Pellentesque vitae neque mollis urna mattis laoreet.
Divamus de ametos:
Divamus sit amet purus justo.
Molestie:
Proin molestie egestas orci ac suscipit risus posuere loremous

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Drostique Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos
Pharetro Lorem Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Milancelos Donec pretium egestas sapien et mollis
Pellentesque Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras
Proin Molestie Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Cosmopolis Donec pretium egestas sapien et mollis

Related Products

Recently Viewed Products