Dermocontrol Normalising Care

Detaje mbi produktin Bionike – Dermocontrol Normalising Care Formulim me një teksturë xhel-krem për lëkurën e prirur...
Brandi: BIONIKE
Gjendja: Ka gjendje
Lek 1,650
Lek 1,650
Mbylle porosinë vetëm 5 kanë ngel në stok!
Subtotal: Lek 1,650
10 customers are viewing this product

Posta falas

Posta falas për porosi me vlerë mbi 5000 Lekë

Lexo politikat e kthimit

Mëso më shumë
Dermocontrol Normalising Care

Vendor: BIONIKE

Dermocontrol Normalising Care

Lek 1,650

Vendor: BIONIKE

Dermocontrol Normalising Care

Lek 1,650

Detaje mbi produktin

Bionike – Dermocontrol Normalising Care

Formulim me një teksturë xhel-krem për lëkurën e prirur ndaj akneve, ka efekte rregulluese të sebumit, keratolitike dhe ribalancuese. Përfshin përbërës që kundërshtojnë faktorët e lëkurës që shkaktojnë njollat: seborrea, hiperkeratinizimi, disbioza. Përfshin zink dhe acid glikolik që pastrojnë lëkurën, duke ndihmuar kështu në reduktimin e sebumit të tepërt dhe formimin e komedoneve (koka të bardha dhe pika të zeza). Gjithashtu ka një prebiotik për të forcuar mbrojtjen natyrale të lëkurës dhe për të ribalancuar mikrobiomen e lëkurës. I lehtë dhe që përthithet shpejt, matifikon lëkurën dhe është ideal për t'u përdorur si një trajtim i përditshëm mirëmbajtjeje. Testuar për të qenë jokomedogjen.
Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje pas pastrimit të lëkurës

Perberesit:
Acidi glikolik kryen një veprim keratolitik në bllokimin e keratinës në kanalet pilosebace, duke kundërshtuar kështu formimin e komedoneve dhe evoluimin e tyre në papula/pustula.

Ekstrakti i planktonit ul prodhimin e sebumit te lëkurës dhe balancon mikrobiomen e lëkurës falë efektit prebiotik të drejtpërdrejtë dhe të tërthortë që ka kundrejt akneve

Bakukiol (nga ekstrakti i Psoralea) ka efekte antimikrobike dhe anti-inflamatore

Acidi shikimik ndihmon për të kontrolluar dhe reduktuar prodhimin e sebumit

Formula është gjithashtu e pasuruar me Zink PCA, i cili ndihmon në kontrollin e prodhimit të tepërt te yndyres.

Nuk ka informacion shtesë për këtë produkt.

Dërgesa të shpejta në Shqipëri dhe Kosovë

Për të gjitha porositë me vlerë mbi 5000 Lekë posta është falas, brenda territorit të Shqipërisë, kurse për Kosovën për të perfituar postën falas porosia duhet të jetë më e madhe se 80 Euro

Politikat e kthimit

Nëse dëshironi të ktheni një produkt brenda 14 ditëve, jeni të lirë ta bëni këtë tek ne. Fillimisht, na kontaktoni për të njoftuar për kthimin që dëshironi të bëni. Mund të na kontaktoni me email ose telefon. Të dhënat tona të kontaktit mund t’i gjeni edhe në faqen tonë duke klikuar opsionin “KONTAKTE”. Më pas, plotësoni faturën e blerjes duke përfshirë emrin e produktit të kthyer dhe arsyen e kthimit. Me faturën e plotësuar, mund ta dërgoni produktin në adresën tonë. Ju mund ta dorëzoni produktin vetë fizikisht në pikat tona të shitjes, ose mund ta dërgoni me postë në adresën tonë: Aoos shpk Tiranë, Farkë, Mjull Bathore, Rruga e Elbasanit, Objekti Nr. 4, përballë TEG. Ne jemi gjithashtu të gatshëm të informojmë postën që të vijë ta marrë produktin tek ju. Në këto raste, ju do të keni mundësi të paguani çmimet preferenciale që ne kemi për dërgimin e produktit. Kostoja e dërgesës është 200 Lekë. Faleminderit që zgjodhët Aoos.

Related Products

Recently Viewed Products