GEEK & GORGEOUS - Calm Down

Eksfoljues shume i butë, i rekomanduar për lëkurat shumë të ndjeshme, me tendencë për t’u skuqur. Përmban...
Brandi: GEEK & GORGEOUS
Gjendja: Ka gjendje
Lek 1,500 ALL
Lek 1,500 ALL
Mbylle porosinë vetëm 5 kanë ngel në stok!
Subtotal: Lek 1,500
10 customers are viewing this product

Posta falas

Posta falas për porosi me vlerë mbi 5000 Lekë

Lexo politikat e kthimit

Mëso më shumë
GEEK & GORGEOUS - Calm Down

Vendor: GEEK & GORGEOUS

GEEK & GORGEOUS - Calm Down

Lek 1,500

Vendor: GEEK & GORGEOUS

GEEK & GORGEOUS - Calm Down

Lek 1,500

Eksfoljues shume i butë, i rekomanduar për lëkurat shumë të ndjeshme, me tendencë për t’u skuqur. Përmban 4% PHA+BHA për t’i dhënë lëkurës një shkëlqim ndërkohë që qetëson, mbron dhe hidraton atë.
Eksfoljues shume i butë, i rekomanduar për lëkurat shumë të ndjeshme, me tendencë për t’u skuqur. Përmban 4% PHA+BHA për t’i dhënë lëkurës një shkëlqim ndërkohë që qetëson, mbron dhe hidraton atë.

PHA (Poly-Hydroxy Acid) janë “motrat miqësore” të AHA-ve që njëjtë si ato largojnë qelizat e vdekura nga lëkura, por pa e irrituar atë. PHA-të kanë edhe veti hidratuese dhe antioksiduese. BHA është gjithashtu një eksfoljues i butë dhe njihet për vetitë e tij anti inflamatore.
përdorimi:
Përdoret direkt pasi pastroni fytyren, si një tonik duke e aplikuar me pambuk ose direkt me duart tuaja. Prisni pak derisa të përthithet dhe pastaj aplikoni serumet ose kremrat e rutinës.

Mund të përdoret edhe si after shave tek meshkujt gjithashtu.

***produkti përmban BHA kështu qe, mos e përdorni nëse jeni alergjik ndaj aspirinës.

GOOD TO KNOW – Calm Down përmban vetëm acide që nuk e bëjnë lëkurën të ndjeshme ndaj rrezeve të diellit dhe do të ishte ideal të përdorej gjate stinës së verës. POR nuk e anashkalojmë në asnjë moment aplikimin e SPF cdo mëngjes.

përbërësit:
Gluconalactone + Lactobionik Acid (PHA) – Eksfoljues i butë që jo vetëm largon qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës, por gjithashtu hidratojnë dhe japin mbrojtje antioksidante.

Salicilik acid (BHA) – Një acid i tretshëm në vaj që është i njohur për vetitë e tij anti inflamatore.

Phragmites Kharka + Poria Cocos Extract – Ekstrakte natyrale që punojnë në sinergji perfekte për të ulur inflamacionin dhe mbështesin lëkurën për të përballuar stresin e jashtëm.

Nopal Cactus + Yeast Ekstrakt – Një kombinim i vecantë i ekstrakteve të kaktusit dhe majasë që përmbajnë peptide me peshë të ulët molekulare, karbohidrate dhe minerale që qetësojnë dhe hidratojnë lëkurën.

Panthenol – Përbërës klasik në kujdesin e lëkurës që ka veti qetësuese, hidratuese dhe mbrojtëse.

Nuk ka informacion shtesë për këtë produkt.

Dërgesa të shpejta në Shqipëri dhe Kosovë

Për të gjitha porositë me vlerë mbi 5000 Lekë posta është falas, brenda territorit të Shqipërisë, kurse për Kosovën për të perfituar postën falas porosia duhet të jetë më e madhe se 80 Euro

Politikat e kthimit

Nëse dëshironi të ktheni një produkt brenda 14 ditëve, jeni të lirë ta bëni këtë tek ne. Fillimisht, na kontaktoni për të njoftuar për kthimin që dëshironi të bëni. Mund të na kontaktoni me email ose telefon. Të dhënat tona të kontaktit mund t’i gjeni edhe në faqen tonë duke klikuar opsionin “KONTAKTE”. Më pas, plotësoni faturën e blerjes duke përfshirë emrin e produktit të kthyer dhe arsyen e kthimit. Me faturën e plotësuar, mund ta dërgoni produktin në adresën tonë. Ju mund ta dorëzoni produktin vetë fizikisht në pikat tona të shitjes, ose mund ta dërgoni me postë në adresën tonë: Aoos shpk Tiranë, Farkë, Mjull Bathore, Rruga e Elbasanit, Objekti Nr. 4, përballë TEG. Ne jemi gjithashtu të gatshëm të informojmë postën që të vijë ta marrë produktin tek ju. Në këto raste, ju do të keni mundësi të paguani çmimet preferenciale që ne kemi për dërgimin e produktit. Kostoja e dërgesës është 200 Lekë. Faleminderit që zgjodhët Aoos.

Related Products

Recently Viewed Products