GEEK & GORGEOUS - Happier Barrier – Hidratues

Një krem intensivisht hidratues, por i lehtë që mbron barrieren mbrojtese te lekures. Formula e tij përmban...
Brandi: GEEK & GORGEOUS
Availability: Jashtë stokut
Lek 1,600
Lek 1,600
Please hurry! Only 0 left in stock
Subtotal: Lek 1,600
10 customers are viewing this product

Free Shipping

Free standard shipping on orders over $99

Estimated to be delivered on 12/01/2022 - 15/10/2022.

Free Returns

Learn More.

Covid-19 Shipping Delay Notice

GEEK & GORGEOUS - Happier Barrier – Hidratues

GEEK & GORGEOUS - Happier Barrier – Hidratues

Lek 1,600

GEEK & GORGEOUS - Happier Barrier – Hidratues

Lek 1,600

Një krem intensivisht hidratues, por i lehtë që mbron barrieren mbrojtese te lekures. Formula e tij përmban 7% Squalane për të mbajtur lagështinë ne lekure dhe për ta bërë ate të butë dhe të lëmuar, plus një përzierje lipidesh, 3%, qe jane identike me ato qe ka vete lëkura jone, duke funksionuar në sinergji me 0,1% Ceramide Tipi 2 per nje barriere te shendetshme.
Happier Barrier përmban gjithashtu një ekstrakt çaji jeshil me cilësi të lartë dhe të standardizuar të pasur me polifenol, i cili i jep formulës ngjyrën e saj të lehtë pjeshke dhe vetitë e shtuara antioksiduese dhe qetësuese të lëkurës. Kjo përmirësohet më tej nga një dozë e mirë e dy përbërësve klasikë qetësues, Allantoin dhe Bisabolol.
si ta perdorim?
Aplikoni pas serumeve në mëngjes dhe/ose darke. Përdorni aq shumë ose aq pak sa ka nevojë lëkura juaj.
Afati i ruajtjes: 1 vit nga prodhimi (i pahapur), 6 muaj PAO (periudha pas hapjes)
përberesit
përbërësit kryesorë:
Squalane – Një lëng vajor super i shendetshem dhe i qëndrueshëm që gjendet natyrshëm në sebumin e lëkurës së njeriut. Është një hidratues i shkëlqyeshëm që e bën lëkurën të lëmuar të mëndafshtë, pa u rënduar apo me yndyrë. Është pak a shumë i pajtueshëm me të gjitha llojet e lëkurës dhe gjendjet e lëkurës, përfshirë edhe lëkurën e prirur ndaj akneve.
Lipidet (Esteret e vajit të Jojoba/Vajit të Farës së Macadamisë, Phytosteryl Macadamiate, Phytosterols, Squalene) – Jojoba, Macadamia dhe Squalene, përzierje lipidike e patentuar që imiton përbërjen e lipideve sipërfaqësore të lëkurës së shëndetshme. I përdorur me ne sasine 3%, është vërtetuar klinikisht se ndihmon në riparimin e barrierave dhe hidratimin e lëkurës. Punon në sinergji me Ceramide 2.
Ceramide 2 – E njohur edhe si Ceramide NG, është një nga 9 llojet e ceramideve që mund të gjenden natyrshëm në shtresën e sipërme të lëkurës. Ceramidet janë molekula super të rëndësishme për të mbajtur barrierën të shëndetshme dhe lëkurën të hidratuar.
Ekstrakt i gjetheve të Camellia Sinensis (i standardizuar me 90% polifenole) – Polifenolet e çajit jeshil janë një nga përbërësit natyralë më të hulumtuar të provuar se kanë veti të fuqishme antioksiduese, mbrojtëse ndaj UV-së dhe qetësuese.
Bisabolol + Allantoin – Dy përbërës klasikë për kujdesin e lëkurës, të njohur për aftësitë e tyre qetësuese të lëkurës.


lista e plote per inci:

Water, Squalane, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Jojoba Oil/​Macadamia Seed Oil Esters, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Hydroxyethyl Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Camellia Sinensis Leaf Extract, Bisabolol, Allantoin, Ceramide NG, Squalene, Phytosteryl Macadamiate, Phytosterols, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.Donec pretium egestas sapien et mollis. Pellentesque diam dolor cosmopolis etos lobortis.

Comodous:
Comodous in tempor ullamcorper miaculis
Mattis laoreet:
Pellentesque vitae neque mollis urna mattis laoreet.
Divamus de ametos:
Divamus sit amet purus justo.
Molestie:
Proin molestie egestas orci ac suscipit risus posuere loremous

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Drostique Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos
Pharetro Lorem Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Milancelos Donec pretium egestas sapien et mollis
Pellentesque Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras
Proin Molestie Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Cosmopolis Donec pretium egestas sapien et mollis

Related Products

Recently Viewed Products