GEEK & GORGEOUS - Smooth Out

Eksfoljuesi më i fortë nga Geek & Gorgeous me 12% AHA + kompleksin qetësues nga bima Kaktus,...
Brandi: GEEK & GORGEOUS
Availability: Jashtë stokut
Lek 1,500
Lek 1,500
Please hurry! Only 0 left in stock
Subtotal: Lek 1,500
10 customers are viewing this product

Free Shipping

Free standard shipping on orders over $99

Estimated to be delivered on 12/01/2022 - 15/10/2022.

Free Returns

Learn More.

Covid-19 Shipping Delay Notice

GEEK & GORGEOUS - Smooth Out

GEEK & GORGEOUS - Smooth Out

Lek 1,500

GEEK & GORGEOUS - Smooth Out

Lek 1,500

Eksfoljuesi më i fortë nga Geek & Gorgeous me 12% AHA + kompleksin qetësues nga bima Kaktus, të cilët bëjnë një punë të shkëlqyer duke na dhënë një cehre komplet të re brenda natës dhe lëkurë më të re nëse e përdorim vazhdimisht.

Është provuar klinikisht efikasiteti i sasive të përdoruara të acideve në këtë formulë. 12% i acidit glikolik dhe laktik largojnë qelizat e vdekura nga lëkura pa e irrituar atë.

përdorimi:
Rekomandohet të përdoret menjëherë pasi pastrojmë fytyrën. Përdoreni si tonik, me një pambuk ose e përhapim direkt me duar. Shmangeni zonën rreth syve.

Mund ta përdorni duke filluar nga 1 herë në javë deri disa herë në varësi të nivelit të tolerancës së lëkurës. Mund të keni disa pickime të vogla në momentin që e vendosni, por është normale dhe largohet brenda disa minutave. Mund t’i shmangni pickimet nëse e vendosni direkt në lëkurë të thatë dhe nuk përdorni eksfoljant të tjerë ose scrub gjatë kohës që përdorni Smoot Out.

***AHA e bën lëkurën të ndjeshmë ndaj diellit kështu që duhet përdorur kremi i diellit në mëngjes.

përbërësit:
Acid Glikolik – Acidi më i testuar dhe me efikas, i cili jo vetëm eksfoljon, por edhe nxit kolagjenin dhe redukton hiperpigmentimin, njollat kafe.

Acidi Laktik – Acidi i dyte pas Glikolik-ut i njohur për efikasitetin e tij, por njëkohësisht është edhe humektant.

Ekstrakt kaktusi dhe majaje – Një kombinim unik, të cilët përmbajnë peptide me peshë të ulët molekulare, karbohidrate dhe minerale që nuk lejojnë irritimin e lëkurës.

Galactoarabinan – Ekstrakte të një polisakaridi natyral nga pemët e durëvë halorë qe reduktojnë humbjen e ujit trans-epidermale dhe rrisin efikasitetin e eksfoljantëve.

Panthenol – Një përbërës klasin ne përkujdesjen e lëkurës që qetëson, hidraton dhe mbron lëkurën.

Xylitylglucoside+Anhydroxylitol+Xylitol – Humektant me bazë sheqeri që rrit mundësitë për tu lidhur me ujin dhe përforëcon barrierën e lëkurës.

Sodium Hyaluronate Crosspolymer – Një gjenartë e re e acidit hialuronik crossed-linked, aftësitë hidratuese të të cilit janë shumë herë më të mëdha se acidi hialuronik i thjeshtë.

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.Donec pretium egestas sapien et mollis. Pellentesque diam dolor cosmopolis etos lobortis.

Comodous:
Comodous in tempor ullamcorper miaculis
Mattis laoreet:
Pellentesque vitae neque mollis urna mattis laoreet.
Divamus de ametos:
Divamus sit amet purus justo.
Molestie:
Proin molestie egestas orci ac suscipit risus posuere loremous

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Drostique Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos
Pharetro Lorem Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Milancelos Donec pretium egestas sapien et mollis
Pellentesque Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras
Proin Molestie Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Cosmopolis Donec pretium egestas sapien et mollis

Related Products

Recently Viewed Products