Intensive Hydrating Cream SPF 30

Detaje mbi produktin Pharmaceris - Intensive Hydrating Cream SPF 30 Kremi rekomandohet për lëkurë të prirur ndaj...
Brandi: Pharmaceris
Gjendja: Ka gjendje
Lek 2,550
Lek 2,550
Mbylle porosinë vetëm 5 kanë ngel në stok!
Subtotal: Lek 2,550
10 customers are viewing this product

Posta falas

Posta falas për porosi me vlerë mbi 5000 Lekë

Lexo politikat e kthimit

Mëso më shumë
Intensive Hydrating Cream SPF 30

Vendor: Pharmaceris

Intensive Hydrating Cream SPF 30

Lek 2,550

Vendor: Pharmaceris

Intensive Hydrating Cream SPF 30

Lek 2,550

Detaje mbi produktin
Pharmaceris - Intensive Hydrating Cream SPF 30
Kremi rekomandohet për lëkurë të prirur ndaj akneve, të thata dhe të irrituara si rezultat i trajtimeve kundër akneve, duke përfshirë trajtimin farmakologjik, që kërkon mbrojtje të lartë kundër rrezatimit UV. Kremi hidraton intensivisht, duke i rikthyer lëkurës ekuilibrin e qëndrueshëm të hidratimit. Për shkak të veprimit kompleks të molekulave hidratuese higroskopike dhe Hydructor, kremi depërton në shtresat më të thella të lëkurës, duke e lidhur dhe mbajtur ujin në epidermë. Redukton ndjenjën e terheqjes dhe parehatise. Kompleksi prebiotik dhe alantoina që përmban kremi qetësojnë dhe lehtësojnë irritimet dhe stimulojnë rritjen e mikroflorës mbrojtëse, fiziologjike të epidermës, duke reduktuar mbindjeshmërinë e lëkurës ndaj faktorëve të jashtëm. Përbërësit antibakterialë (lëvorja e shelgut dhe ekstrakti i sherebelës) rregullojnë procesin e eksfolimit të epidermës, duke parandaluar formimin e papërsosmërive të reja.
Kremi përmban një filtër SPF 30, i cili në mënyrë efektive minimizon rrezikun e acarimit dhe njollave, si pasojë e reaksioneve fotoalergjike ose fototoksike. Përthithet shpejt dhe nuk mbyll poret.
Perberesit.
• Hydructor depërton në shtresat më të thella të lëkurës, duke lidhur dhe ruajtur ujin në epidermë, duke i siguruar lëkurës hidratim dhe rehati të mjaftueshme.
• Kompleksi prebiotic stimulon rritjen e mikroflorës mbrojtëse, fiziologjike të epidermës, duke reduktuar mbindjeshmërinë e lëkurës ndaj faktorëve të jashtëm.
• Allantoina qetëson irritimet, qetëson dhe rigjeneron epidermën.
• Ekstrakti i lëvores së shelgut ka një efekt antibakterial dhe qetësues në epidermë. Ka veti antiseptike, rregullon procesin e eksfolimit të qelizave të vdekura të lëkurës, duke parandaluar formimin e papërsosmërive të reja.
• Ekstrakti i sherebelës ka veti antibakteriale dhe kundër akneve.
SI TË PËRDORET
• Aplikoni kremin në lëkurën e pastruar, duke shmangur zonën e syve.
• Përdoreni çdo mëngjes.
• E përkryer si bazë make-up.

Nuk ka informacion shtesë për këtë produkt.

Dërgesa të shpejta në Shqipëri dhe Kosovë

Për të gjitha porositë me vlerë mbi 5000 Lekë posta është falas, brenda territorit të Shqipërisë, kurse për Kosovën për të perfituar postën falas porosia duhet të jetë më e madhe se 80 Euro

Politikat e kthimit

Nëse dëshironi të ktheni një produkt brenda 14 ditëve, jeni të lirë ta bëni këtë tek ne. Fillimisht, na kontaktoni për të njoftuar për kthimin që dëshironi të bëni. Mund të na kontaktoni me email ose telefon. Të dhënat tona të kontaktit mund t’i gjeni edhe në faqen tonë duke klikuar opsionin “KONTAKTE”. Më pas, plotësoni faturën e blerjes duke përfshirë emrin e produktit të kthyer dhe arsyen e kthimit. Me faturën e plotësuar, mund ta dërgoni produktin në adresën tonë. Ju mund ta dorëzoni produktin vetë fizikisht në pikat tona të shitjes, ose mund ta dërgoni me postë në adresën tonë: Aoos shpk Tiranë, Farkë, Mjull Bathore, Rruga e Elbasanit, Objekti Nr. 4, përballë TEG. Ne jemi gjithashtu të gatshëm të informojmë postën që të vijë ta marrë produktin tek ju. Në këto raste, ju do të keni mundësi të paguani çmimet preferenciale që ne kemi për dërgimin e produktit. Kostoja e dërgesës është 200 Lekë. Faleminderit që zgjodhët Aoos.

Related Products

Recently Viewed Products