Matcha Green Tea Powder

Detaje mbi produktin Alta Natura – Matcha Green tea Powder Ky pluhur çaji jeshil matcha tërësisht nga...
Brandi: Alta Natura
Availability: Jashtë stokut
Lek 3,800
Lek 3,800
Please hurry! Only 0 left in stock
Subtotal: Lek 3,800
10 customers are viewing this product

Free Shipping

Free standard shipping on orders over $99

Estimated to be delivered on 12/01/2022 - 15/10/2022.

Free Returns

Learn More.

Covid-19 Shipping Delay Notice

Matcha Green Tea Powder

Matcha Green Tea Powder

Lek 3,800

Matcha Green Tea Powder

Lek 3,800

Detaje mbi produktin
Alta Natura – Matcha Green tea Powder
Ky pluhur çaji jeshil matcha tërësisht nga bima, prodhon një ngjyrë jeshile të theksuar që tregon një nivel të lartë të cilësisë dhe pastërtisë. Përmbajtja e tij e pasur antioksiduese vjen në formën e katekinave polifenol duke e bërë atë 100 herë më efektiv se çaji i zakonshëm në luftimin e radikalëve të lirë.

Prania e kafeinës në çajin jeshil Matcha mund t'iu japë një nxitje energjie për produktivitet të zgjatur dhe përqëndrim gjatë gjithë ditës.

Konsumimi i çajit jeshil Tatcha në baza të rregullta mund të sigurojë përmirësimin e funksionit njohës dhe rritjen e ekuilibrit të humorit për shkak të përmbajtjes së L-teaninës, një aminoacid që mund të ndihmojë në reduktimin e stresit.
Klorofili dhe EGCG ndihmojnë në forcimin e mekanizmave natyral të detoksifikimit të trupit si dhe alkalizojnë dhe forcojnë sistemin imunitar.
100% me bazë bimore.
Pa gluten.
Pa sojë.
Përdorimi
Për të bërë çaj Matcha: përzieni 5 g pluhur matcha me 70 deri në 100 ml ujë të nxehtë (80 ° C).
Mund të shtoni 5 g pluhur matcha në 200 ml lëng që ju pini ose ushqimin që konsumoni në mëngjes si drithëra ose smoothie.

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.Donec pretium egestas sapien et mollis. Pellentesque diam dolor cosmopolis etos lobortis.

Comodous:
Comodous in tempor ullamcorper miaculis
Mattis laoreet:
Pellentesque vitae neque mollis urna mattis laoreet.
Divamus de ametos:
Divamus sit amet purus justo.
Molestie:
Proin molestie egestas orci ac suscipit risus posuere loremous

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Drostique Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos
Pharetro Lorem Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Milancelos Donec pretium egestas sapien et mollis
Pellentesque Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras
Proin Molestie Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Cosmopolis Donec pretium egestas sapien et mollis

Related Products

Recently Viewed Products