Ocean Coenzyme Q10

Detaje mbi produktin Orzax – Ocean Coenzyme Q10 Ocean Coenzyme Q10 është e pasur me bioperin® të...
Brandi: Orzax
Gjendja: Ka gjendje
Lek 2,170 ALL
Lek 2,170 ALL
Mbylle porosinë vetëm 5 kanë ngel në stok!
Subtotal: Lek 2,170
10 customers are viewing this product

Posta falas

Posta falas për porosi me vlerë mbi 5000 Lekë

Lexo politikat e kthimit

Mëso më shumë
Ocean Coenzyme Q10

Vendor: Orzax

Ocean Coenzyme Q10

Lek 2,170

Vendor: Orzax

Ocean Coenzyme Q10

Lek 2,170

Detaje mbi produktin
Orzax – Ocean Coenzyme Q10
Ocean Coenzyme Q10 është e pasur me bioperin® të patentuar (ekstrakt i piperit të zi).
Çfarë është koenzima Q10?
Ai vepron si bartës elektron i zinxhirit të frymëmarrjes në mitokondri. • Është e domosdoshme për aktivitetet e sistemeve enzimatike të përfshira në reaksionet e oksidimit-zvogëlimit në zinxhirin e transferimit të elektroneve.
Koenzima Q10 luan një rol të rëndësishëm në prodhimin e energjisë qelizore. Ajo gjendet në përqëndrime të larta në organet metabolikisht aktive si zemra, mëlçia, veshkat dhe pankreasi. Plakja (sidomos pas moshës 30 vjeç), faktorët gjenetikë dhe përdorimi i ilaçeve (grupi i statinës = ilaçe të kolesterolit) mund të shkaktojnë një ulje të niveleve të koenzimës Q10.
Koenzima ekzogjene q10 merret nga dieta. Gjendet në përmasa të ndryshme në të gjitha ushqimet e kafshëve dhe bimëve si viçi, mishi i pulës, trofta, brokoli, soja. Koenzima Ushqimet e pasura me q10 gjenden kryesisht tek mishi i kuq dhe peshku për shkak të përmbajtjes së lartë të mitokondrive në indet muskulore.
Sasia ditore e koenzimës Q10 e marrë nga ushqimet është rreth 10 mg. Sasia e koenzimës Q10 e marrë me dietë nuk është e mjaftueshme për të rritur koenzimën serike Q10. Rritja e nivelit të koenzimës serike Q10 është e mundur kur merren 100 mg koenzimë Q10 çdo ditë.

Veçori të produktit
Ndihmon për të rritur energjhinë dhe performancën fizike.
Ka efekte pozitive në efektet anësore të statinës (ilaçe të kolesterolit).
Mund të përdoret për mbështetje në trajtimin e hipertensionit.
Përdoret si suport antioksidues (anti-plakje).
Përdoret si një mbështetje për shëndetin e përgjithshëm të zemrës.
Ndihmon për të parandaluar gingivitin.

Përdorimi
Rekomandohet të merret nje kapsulë në ditë. Meqenëse është me bazë vaji, marrja e tij me vakte me vaj rrit thithjen e tij. Rekomandohet të merrni me mbështetje Ocean plus omega 3.

Nuk ka informacion shtesë për këtë produkt.

Dërgesa të shpejta në Shqipëri dhe Kosovë

Për të gjitha porositë me vlerë mbi 5000 Lekë posta është falas, brenda territorit të Shqipërisë, kurse për Kosovën për të perfituar postën falas porosia duhet të jetë më e madhe se 80 Euro

Politikat e kthimit

Nëse dëshironi të ktheni një produkt brenda 14 ditëve, jeni të lirë ta bëni këtë tek ne. Fillimisht, na kontaktoni për të njoftuar për kthimin që dëshironi të bëni. Mund të na kontaktoni me email ose telefon. Të dhënat tona të kontaktit mund t’i gjeni edhe në faqen tonë duke klikuar opsionin “KONTAKTE”. Më pas, plotësoni faturën e blerjes duke përfshirë emrin e produktit të kthyer dhe arsyen e kthimit. Me faturën e plotësuar, mund ta dërgoni produktin në adresën tonë. Ju mund ta dorëzoni produktin vetë fizikisht në pikat tona të shitjes, ose mund ta dërgoni me postë në adresën tonë: Aoos shpk Tiranë, Farkë, Mjull Bathore, Rruga e Elbasanit, Objekti Nr. 4, përballë TEG. Ne jemi gjithashtu të gatshëm të informojmë postën që të vijë ta marrë produktin tek ju. Në këto raste, ju do të keni mundësi të paguani çmimet preferenciale që ne kemi për dërgimin e produktit. Kostoja e dërgesës është 200 Lekë. Faleminderit që zgjodhët Aoos.

Related Products

Recently Viewed Products