Periokin gel

Detaje mbi produktin Kin – Periokin gel Prania e pllakës dentare është faktori kryesor në zhvillimin e...
Brandi: Kin
Availability: Jashtë stokut
Lek 700
Lek 700
Please hurry! Only 0 left in stock
Subtotal: Lek 700
10 customers are viewing this product

Free Shipping

Free standard shipping on orders over $99

Estimated to be delivered on 12/01/2022 - 15/10/2022.

Free Returns

Learn More.

Covid-19 Shipping Delay Notice

Periokin gel

Periokin gel

Lek 700

Periokin gel

Lek 700

Detaje mbi produktin

Kin – Periokin gel
Prania e pllakës dentare është faktori kryesor në zhvillimin e dy sëmundjeve orale më të përhapura: sëmundjes periodontale (që prek mishrat e dhëmbëve) dhe kaviteteve. Diglukonati i klorheksidinës ka një aktivitet të dëshmuar kundër pllakës.
Forcon, tonifikon dhe përmirëson dukshëm pamjen e mishrave të dhëmbëve dhe mukozave delikate.
Hidraton thellësisht dhe i jep elasticitet mukozës së gojës, duke ofruar një ndjesi të menjëhershme rehati.
Promovon reduktimin e biofilmit dentar.
SI TË PËRDORET
Aplikoni xhelin dy ose tre herë në ditë me një furçë të butë ose pambuk, duke e masazhuar në mishrat e dhëmbëve. Ju gjithashtu mund të aplikoni xhelin me gisht në zonën e prekur, nëse gjendja e mishrave të dhëmbëve e lejon. Aplikoni për 1-2 javë, ose siç rekomandohet nga dentisti.
Pas përdorimit PERIOKIN HYALURONIC 1% GEL:
- Mos e shpëlani gojën.
- Mos i lani dhëmbët.
- Mos gëlltitni hani ose pini për të paktën gjysmë ore.

PARALAJMËRIME
Mbajeni larg fëmijëve.
Në disa raste, mund të ndodhë një ndryshim i lehtë në shije, i cili zakonisht zhduket shpejt.
Pas përdorimit të zgjatur dhe kontaktit me ushqime ose pije të caktuara, të tilla si vera, kafeja apo edhe duhani, mund të ndodhë çngjyrosje e dhëmbëve dhe mbushje. Kjo ngjyrosje nuk është e përhershme dhe mund të hiqet me profilaksinë e duhur dentare.
Mos e gelltit .

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.Donec pretium egestas sapien et mollis. Pellentesque diam dolor cosmopolis etos lobortis.

Comodous:
Comodous in tempor ullamcorper miaculis
Mattis laoreet:
Pellentesque vitae neque mollis urna mattis laoreet.
Divamus de ametos:
Divamus sit amet purus justo.
Molestie:
Proin molestie egestas orci ac suscipit risus posuere loremous

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Drostique Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos
Pharetro Lorem Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Milancelos Donec pretium egestas sapien et mollis
Pellentesque Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras
Proin Molestie Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Cosmopolis Donec pretium egestas sapien et mollis

Related Products

Recently Viewed Products