Q+A - AHA Exfoliator Body Scrub

Prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar (UK) Një përzierje eksperte e acidit AHA Laktik dhe Acidit Glikolik, ndërthurur...
Brandi: Q+A Skincare
Availability: In Stock
Product Type: Dermokozmetika
Lek 1,390
Lek 1,390
Please hurry! Only 5 left in stock
Size: 250 ML
Subtotal: Lek 1,390
10 customers are viewing this product

Free Shipping

Free standard shipping on orders over $99

Estimated to be delivered on 12/01/2022 - 15/10/2022.

Free Returns

Learn More.

Covid-19 Shipping Delay Notice

Q+A - AHA Exfoliator Body Scrub

Q+A - AHA Exfoliator Body Scrub

Lek 1,390

Q+A - AHA Exfoliator Body Scrub

Lek 1,390
Size: 250 ML

Prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar (UK)

Një përzierje eksperte e acidit AHA Laktik dhe Acidit Glikolik, ndërthurur me eksfoliues fizikë, ndihmojnë në përmirësimin e teksturës së lëkurës dhe promovimin e një lëkure të butë dhe të hidratuar. Formuluar në bazë kremoze, AHA Exfoliator Body Scrub ynë ka efekt intensiv për zonat e thata të lëkurës, duke e lënë lëkurën të hidratuar dhe të butë. Aroma e pasur e Vaniljes + Kokosit është kombinuar me nuancat e Macadamia, Papaja dhe Ambër të sheqerosur.


  1. Formula 95.7% Natyrale  
  2. Cruelty Free 
  3. Pa Alkool  
  4. Pa Parfume  
  5. Vegan Friendly


Përdorimi:

Masazhojeni lehtësisht në lëkurën e pastër dhe të lagur dhe lajeni me ujë të rrjedhshëm. Për rezultate më të mira, përdoreni 2-3 herë në javë dhe më pas aplikoni kremin hidratues me Acid Hialuronik pas dushit.

AHA-t (Acide Alfa Hidroksi) 

AHA-t eksfoliojnë lehtësisht lëkurën duke stimuluar rigjenerimin e qelizave të lëkurës. Ata ndihmojnë në përmirësimin e teksturës së përgjithshme të lëkurës dhe butësisë, duke bërë lëkurën të ndihet dhe të duket më e butë dhe më e shëndetshme.

Acidi Laktik

Ky acid hidratues tërheq lagështi nga ajri dhe e përcjell në lëkurën tuaj njëkohësisht dhe e eksfolion atë. Ky Acid Laktik vegjetarian me bazë qumështi, përftohet nga perimet për t'u përdorur në formulat tona.

Acidi Glikolik

Acidi Glikolik ka madhësinë molekulare më të vogël nga të gjitha AHA-t, kjo i jep fuqinë të depërtojë thellë në poret e lëkures. Pas përdorimit lëkura është më e butë, më e shëndetshme dhe në nuancë të njëtrajtshme!

Eksfolianti Fizik Natyral

Ky eksfoliant është zgjedhur me kujdes për të bashkëpunuar në harmoni me AHA-t, i cili është mjaft efektiv për të ofruar një efekt intensiv eksfolimi, por mjaft të butë për të ruajtur barrierën e lëkurës. Baza e eksfoliuesit tonë vjen nga misri i ricikluar, duke e bërë këtë produkt më të qëndrueshëm!

 

Përbërësit: Ujë (Aqua), Pulë Misri (Zea Mays), Glicerinë, Alkool Cetearyl, Acid Laktik, Gliceril Sterat, Vaj Luledielli (Helianthus Annuus), Triglicerid Kaprilik/Kaprik, Acid Glikolik, Vaj Borshiku Detar (Hippophae Rhamnoides), Vaj Luleshtrydhe (Simmondsia Chinensis), Vaj Farë Vite (Vitis Vinifera), Carbomer, Natrium Stearoyl Glutamat, Koko-Glukoza, Natrium Glukonat, Sorbat Kalium, Benzoat Natriumi, Parfum (Aromë), Alkool Kokosi, Natrium Hidroksidë, Benzil Cinnamate, Koumarin

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.Donec pretium egestas sapien et mollis. Pellentesque diam dolor cosmopolis etos lobortis.

Comodous:
Comodous in tempor ullamcorper miaculis
Mattis laoreet:
Pellentesque vitae neque mollis urna mattis laoreet.
Divamus de ametos:
Divamus sit amet purus justo.
Molestie:
Proin molestie egestas orci ac suscipit risus posuere loremous

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Drostique Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos
Pharetro Lorem Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Milancelos Donec pretium egestas sapien et mollis
Pellentesque Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras
Proin Molestie Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Cosmopolis Donec pretium egestas sapien et mollis

Related Products

Recently Viewed Products