Q+A - Collagen Face Cream

Prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar (UK) A e dini se Kolagjeni mund të përftohet në mënyrë natyrale nga...
Brandi: Q+A Skincare
Availability: In Stock
Product Type: Dermokozmetika
Lek 1,650
Lek 1,650
Please hurry! Only 5 left in stock
Subtotal: Lek 1,650
10 customers are viewing this product

Free Shipping

Free standard shipping on orders over $99

Estimated to be delivered on 12/01/2022 - 15/10/2022.

Free Returns

Learn More.

Covid-19 Shipping Delay Notice

Q+A - Collagen Face Cream

Q+A - Collagen Face Cream

Lek 1,650

Q+A - Collagen Face Cream

Lek 1,650

Prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar (UK)

A e dini se Kolagjeni mund të përftohet në mënyrë natyrale nga Algat? Formula unike vegjetariane e kremit tonë me Kolagjen është parandaluese e rrudhave dhe ndihmon në përmirësimin e qëndrueshmërisë, butësisë dhe elasticitetit të lëkurës.


  1. 98.5% Formulë Natyrale 
  2. Cruelty Free 
  3. Pa Alkool
  4. Pa Parfum 
  5. Vegan Friendly


Përdorimi:

Aplikojeni njëtrajtësisht kremin në lëkurën e pastër. Këshillohet të përdoret si krem dite ose nate.

Kolagjen i Përftuar nga Algat

Peptidet e Kolagjenit të përftuar nga Algat janë një alternativë 100% natyrale ndaj proteinës së Kolagjenit që shpesh perftohet nga yndyra shtazore. Të qenit produkt i përftuar natyralisht nuk do të thotë që është më pak efektiv, kjo alternativë hidratuese është ndërtuar për ta bërë lëkurën të duket më e rigjeneruar dhe për të krijuar një pamje më të shendetshme!

Magnesium PCA 

Magnesium PCA është një përbërës me një listë të gjatë superfuqish! Me vetitë relaksuese, energjizuese të lëkurës, ky përbërës mund të përmirësojë rutinën tuaj të kujdesit ndaj lëkurës. Prandaj është një përbërës kyç në shumë nga produktet e Q+A.

Gjalpë Shea 

Gjalpi i Sheas depërton shumë thellë në lëkurën tuaj duke e ushqyer atë, hidraton edhe lëkurën më të thatë. Koncentrimi i lartë i acideve yndyrore natyrale e bën atë të ketë një efekt intensiv butësie për lëkurën.

 

Përbërësit: Ujë (Aqua), Vaj Luledielli (Helianthus Annuus) i Sëmurëve, Vaj Gjiri Karité (Butyrospermum Parkii), Stéarate Gliceryle, Vaj Kakao (Theobroma Cacao) i Arrës, Sera Bletësh (Cera Alba), Glicerina, Glutamat Natriumi i Stéaroil, Stéarate Sukroze, Kolagjen, Tripeptid-29, Acid Laktik, Magnezium PCA, Ekstrakt Lule Druri Kitarë (Lonicera Caprifolium), Ekstrakt Lule Druri Kitarë (Lonicera Japonica), Vaj Lëkure Lino (Linum Usitatissimum), Ekstrakt Rrënjë Zingiberi (Zingiber Officinale), Vaj Gjiri Ulliri (Olea Europaea), Coco-Glucoside, Alkool Benzilik, Alkool Koko, Pulë Aloe Vera (Aloe Barbadensis) në Formën e Pudrës së Gjetheve, Tocoferol, Acid Dehidroacetik, Natrium Hialuronat, Filtrat Fermenti i Rrënjës së Lakrës/Rafanit (Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate), Fosfat Natriumi i Ascorbyl, Goma Xantan, Acid Citrik

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.Donec pretium egestas sapien et mollis. Pellentesque diam dolor cosmopolis etos lobortis.

Comodous:
Comodous in tempor ullamcorper miaculis
Mattis laoreet:
Pellentesque vitae neque mollis urna mattis laoreet.
Divamus de ametos:
Divamus sit amet purus justo.
Molestie:
Proin molestie egestas orci ac suscipit risus posuere loremous

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Drostique Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos
Pharetro Lorem Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Milancelos Donec pretium egestas sapien et mollis
Pellentesque Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras
Proin Molestie Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Cosmopolis Donec pretium egestas sapien et mollis

Related Products

Recently Viewed Products